A holland lobogó alatt közlekedő hajó, amely Argentínából a Zöld-foki-szigetek felé tartott, a hétvégén – egész pontosan vasárnap – érkezik a spanyol szigetcsoportra, ami a spanyol egészségügyi miniszter szerint „példa nélküli műveletet” indít el a fedélzeten tartózkodó 149 utas és legénységi tag befogadása, állapotfelmérése és hazaszállítása érdekében. A műveletet azonban most az időjárás változása miatt további bonyodalmak nehezítik – írja a The Guardian.
Az egyetlen lehetőségünk a művelet végrehajtására vasárnap reggel 12 óra körül van, és addig, amíg a körülmények hétfőn meg nem változnak
– mondta pénteken Alfonso Cabello, a regionális kormány szóvivője újságíróknak. Hozzátette: „Ellenkező esetben a hajónak el kell indulnia, és jelen állás szerint olybá tűnik, hogy május végéig nem is lehetne újra végrehajtani a műveletet” – mondta, hivatkozva az erős szélre és a hullámzásra.
Az MV Hondius várhatóan vasárnap kora reggel érkezik meg a tenerifei Granadilla kikötőjébe. A spanyol kormány és a szigetcsoport regionális hatóságai közötti tárgyalások eredményeként a hajó nem fog kikötni, hanem a délkeleti Granadilla kikötőjében marad horgonyon.
Azonosították a vírustörzset
A Hondius óceánjáró március elején futott ki az argentin Ushuaia kikötőjéből, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pedig a hét végén jelentette be, hogy az Atlanti-óceánon járó hajó három utasa – egy holland […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2026/05/09/hantavirus-tenerife-evakualas-betegseg/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!