A magyarországi választási kampány egyre élesebb fordulatot vesz: Orbán Viktor és ellenzéki kihívója, Magyar Péter egyaránt nagyszabású gyülekezést, menetet tartott Budapesten március 15-e alkalmából. Erről beszélt az ukrán Rádió NV műsorában Jevhen Mahda politológus, a Világpolitikai Intézet igazgatója, aki szerint a következő hetek komoly próbatételt jelentenek Ukrajna számára is.
A politológus hangsúlyozta, hogy Orbán Viktor konfrontatív kommunikációja nem új keletű jelenség. „A Volodimir Zelenszkij és Ursula von der Leyen képével ellátott plakátokat már több mint fél éve kihelyezték Magyarország-szerte” – mondta az elemző, hozzátéve, hogy a „Ne hagyjuk, hogy Zelenszkij nevessen a végén” típusú üzenetek már régóta a „kormányzati propaganda” részét képezik.
„Több az életénél is”
Jevhen Mahda szerint a magyar miniszterelnök számára a választások egzisztenciális téttel bírnak. „Ezek a választások az »életénél is többet érő tét« elvén zajlanak számára. Ha veszít, azt gondolom, eléggé aggódik emiatt, hogy ne azt mondjam: fél. Nem akar megválni a miniszterelnöki pozíciótól” – magyarázta. Az elemző ugyanakkor figyelmeztetett:
Orbán nem tűnik el sem az európai, sem a magyar politikai színtérről. Nehéz elképzelni, hogy az új parlamentben 30-40 százaléknál kevesebb mandátumot szerezzen.
A politológus Magyar Péterrel kapcsolatban is kritikus hangot ütött meg. Mint mondta: „Magyar Péter egy exfideszes. Az, hogy önálló politikai karrierbe kezdett, nyilvánvalóan összefügg az ambícióival, a törekvéseivel, és azzal, hogy akadtak emberek, akik pénzt fektettek bele.”
Szexvideó és krokodilkönnyek
Az elemző szerint a szexvideó esetleges bevetése a Fidesz részéről tudatos döntés lehet, és egy „figyelmeztető lövésnek” tekinthető, mert a felvétel közzététele az ellenzéki szavazókat is másképp érinthetné, „különböző irányokba” terelheti őket.
Jevhen Mahda rámutatott arra is, hogy az egyes ukrán megszólalások – például
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!