A WhatsApp már az év elején leleplezte, hogy a Paragon alkalmazásával, a Graphite-tal Olaszországban és másutt legkevesebb 90 személyt, köztük újságírókat és aktivistákat figyeltek meg. A botrány sokkolta az országot annak ellenére, hogy az olasz kormány tagadta kapcsolatát az izraeli fejlesztővel.
A torontói egyetemen működő Citizen Lab, amely 2012 óta vizsgálja a kémprogramokkal történő visszaéléseket, számos potenciális Paragon-ügyfelet azonosított Dániában és Cipruson, továbbá az Európán kívüli országokban: Ausztráliában, Kanadában, Szingapúrban és Izraelben. A szakértők feltárták az izraeli cég és az ontariói rendőrség közötti lehetséges kapcsolatokat is.
A Paragon kémprogramját nehezebb azonosítani, mint a rivális Pegasust, de végső soron nincs »tökéletes« kémprogramtámadás
– mondta Bill Marczak, a Citizen Lab vezető kutatója az Euractivnak.
A kémprogrammal – mint emlékezetes – világszerte nagyjából ötvenezer, Magyarországon nagyjából 300 személyt figyeltek meg. Egy évvel később a szintén izraeli fejlesztőcég szerződést bontott Magyarországgal.
A Pegasust olyan kiberfegyverhez <a […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!