2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 386,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Trump nekiesett Netanjahunak, őrültnek nevezte az izraeli miniszterelnököt

Trump nekiesett Netanjahunak, őrültnek nevezte az izraeli miniszterelnököt

Egy Axios által idézett, több amerikai tisztviselőre és egy harmadik forrásra hivatkozó jelentés szerint Donald Trump hétfőn éles hangon bírálta Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt a Libanonban zajló katonai műveletek eszkalációja miatt.

A beszámoló szerint Trump a telefonhívás során „őrültnek” nevezte Netanjahut, és azt állította, hogy az izraeli vezető hálátlan az Egyesült Államok támogatásáért. A források szerint az amerikai elnök egy ponton kifejezetten durva hangnemben is megszólalt, és megkérdőjelezte Izrael lépéseit.

Egy amerikai tisztviselő úgy idézte Trump szavait, hogy az elnök azt mondta Netanjahunak:

Börtönben lennél, ha nem lennék én. Én mentem meg a seggedet. Mindenki utál téged most. Mindenki utálja Izraelt emiatt.

A jelentés szerint Trump különösen a libanoni helyzet eszkalációját kifogásolta, beleértve a bejrúti célpontok elleni esetleges izraeli csapás tervét is, amelyet végül le is állított. Egy amerikai tisztviselő szerint az elnök attól tartott, hogy az ilyen lépések tovább rontanák Izrael nemzetközi megítélését és fokoznák az elszigetelődést. Izraeli katonai források azonban azt állították, hogy Trump állításával ellentétben nem tartottak izraeli gépek Bejrút felé.

A források szerint Trump ugyanakkor elismerte, hogy Izraelnek joga van védekezni a Hezbollah támadásaival szemben, de aránytalan eszkalációnak tartotta a katonai műveletek kiterjesztését, különösen a civil áldozatok számának növekedése miatt.

A beszámoló szerint a telefonhívás az egyik legfeszültebb volt Trump és Netanjahu között azóta, hogy az amerikai elnök visszatért hivatalába. Egyes források szerint Trump attól is tartott, hogy a libanoni eszkaláció veszélyeztetheti az Egyesült Államok és Irán közötti tárgyalásokat.

Rendben, rendben, csak ügyelj rá, hogy minden el legyen intézve

– válaszolta a források szerint Netanjahu Trump kirohanására. Az izraeli miniszterelnök hivatalából ugyanakkor nem érkezett hivatalos kommentár a telefonhívás állítólagos részleteire.

Akár már jövő héten születhet békemegállapodás 

A hívást követően Trump a közösségi médiában azt írta, hogy az Iránnal folytatott tárgyalások „gyors ütemben haladnak”.

Netanjahu később közleményben reagált, amelyben megerősítette: Izrael továbbra is kész csapásokat mérni Bejrútra, ha a Hezbollah nem hagy fel az Izrael […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2026/06/02/donald-trump-benjamin-netanjahu-egyesult-allamok-iran-izrael-libanon-haboru/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Először készítettek felvételt fehér cápáról a Földközi-tengeren

Derk Remmers önkéntestársaival merült alá, hogy egy hajóroncsba gabalyodott, elhagyott halászhálóktól tisztítsák meg a tengert. …