Az olasz Crescenzio Rivellini 2009 és 2014 között volt a jobbközép Néppárt frakció tagja az Európai Parlamentben. A Csalás Elleni Európai Hivatal, az OLAF azzal vádolja, hogy az uniós szabályokat megszegve közpénzt csatornázott át a kedvese tulajdonában álló cégbe, amelyről kiderült: valós munkát sosem végzett.
A fiktív szerződések aláírásakor Bianca Maria D’Angelo a képviselő parlamenti asszisztense volt, idővel azonban meghitt és igencsak romantikus kapcsolat alakult ki közöttük. Az OLAF kiderítette, hogy a képviselő irodája utóbb több tízezer eurót utalt át annak a cégnek, amelynek tulajdonosa névleg D’Angelo volt.
Rivellini éveken át halogatta az alaptalanul felhasznált pénz visszafizetését, és még a tartozását sem ismerte el. Sőt, még neki állt feljebb. Miután a képviselők áprilisi zárt ülésükön egyhangúlag elutasították fellebbezését, volt társuk pert indított az Európai Parlament ellen. Az ügyet annyira bizalmasan kezelték, hogy a képviselőt csak Mr. R.-ként említették az aktákban.
Az én tisztem tájékoztatni Önt, hogy a Parlament jogosulatlanul kifizetett összegek miatt 252 321,38 eurós követelést tart fel Önnel szemben
– idézte a Politico az EP pénzügyi főigazgatójának még 2022 januárjában írt felszólítását. Didier Klethi a Rivellininek címzett levelében az asszisztensi juttatásra utalt, amelynek ellenértéke napi árfolyamon csaknem 97 millió forint.
Fiktív munka
Miután a volt képviselő elengedte a füle mellett a követelést, az EP titkos, intézményi ügyekkel foglalkozó elnöksége áprilisban újra elővette Rivellini ügyét. Az OLAF zárójelentése szerint ugyanis a volt képviselő pénzügyi ügyletei „szabálytalanságra és csalásra” utaltak.
Rivellini 2009-ben csaknem 32 ezer eurót költött parlamenti asszisztense, D’Angelo öt hónapig tartó alkalmazására. A nyomozók azonban nem találtak arra utaló bizonyítékot, hogy a nő tényleges munkát végzett volna, sőt – mint kiderült – még csak nem is költözött Brüsszelbe.
„Fiktív alkalmazásban állt” – szögezte le a jelentés.
D’Angelo egyébként jelenleg a nápolyi városi tanács átláthatósági bizottságának elnöke.
Miközben Rivellini D’Angelót alkalmazta, az OLAF jelentése szerint jövedelmező szerződést kötött az asszisztense tulajdonában levő céggel – rendezvények és a választási kampány szervezésére.
Az OLAF helyszíni, nápolyi ellenőrzésén semmilyen bizonyítékát nem […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!