Az észak-koreai állami hírügynökség (KCNA) honlapján csütörtökön közzétett jelentés szerint a kísérletek április 6. és 8. között zajlottak, és kiterjedtek egy rövid hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerre, egy elektromágneses fegyverrendszerre, valamint úgynevezett szénszálas „álbombákra”, zavaró töltetekre is. A közlemény stratégiai jelentőségű eszközökként jellemezte az új fejlesztéseket.
A jelentés szerint az elektromágneses fegyverrendszer és a szénszálas bombák Észak-Korea hadseregének „különleges eszközei”.
A tesztelt Hwasongpho–11 Ka típusú, föld-föld taktikai ballisztikus rakéta kazettás robbanófejjel akár 6,5-7 hektáros területen képes célpontokat megsemmisíteni. A fegyverrendszer képességeit a tesztek során igazolták – közölte a KCNA.
A kazettás lőszerek – amelyek a levegőben szétszóródva nagy területen juttatnak ki kisebb robbanótesteket – nemzetközileg erősen vitatottak a polgári lakosságra gyakorolt hatásuk és a fel nem robbant eszközök magas aránya miatt. Az ilyen fegyverek tilalmáról szóló Oslói Egyezmény 2010-ben lépett hatályba, Észak-Korea azonban nem csatlakozott ehhez.
A dél-koreai hadsereg szerdán több rövid hatótávolságú ballisztikus rakéta indítását észlelte, amelyek 240–700 kilométert tettek meg. A japán védelmi minisztérium szerint az egyik rakéta több mint 700 kilométert repült, mintegy 60 kilométeres csúcsmagasság mellett, és Japán kizárólagos gazdasági övezetén kívül csapódott a tengerbe.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2026/04/09/eszak-korea-ballisztikus-raketa-teszt-bomba-robbanofej/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!