Szijjártó Péter Donald Trump birtokáról, Mar-a-Lagóból jelentkezett be a Facebook-oldalán, ahol többek között a hétvégi történésekre reagált, amelyekkel a sajtó élénken foglalkozott.
A külügyminiszter a szíriai Aszad-rezsim bukására gondol, mint mondta, hatalomátvétel történt. Hozzátette, „a világnak ennek a térségében a terrorszervezetek jelenléte gyakori jelenség, és a terrorszervezetek brutalitása jól ismert”.
Szijjártó Péter külügyminiszter határozottan cáfolta az álhírt, amely szerint szíriai repülőgép érkezett volna Budapestre. Elmondása szerint a politikai haszonvadászat azonnal megindult, és egyes politikusok azonnal reagáltak az értesülésre, ami „fake news cunamihoz” vezetett.
Ez nem a Fortnite, ez a valóság
– hangsúlyozta a miniszter. Hozzátette, az ilyen típusú álhírek rendkívül veszélyesek, különösen, mivel a terrorszervezetek közvetlen érintettsége miatt az egész ország is veszélybe kerülhetett volna. Szijjártó Péter kiemelte, a damaszkuszi magyar követséget időben evakuálták, de a hírek szerint katonák is megjelentek a területen.
A külügyminiszter szerint egy ilyen álhír könnyedén terrorcselekmények célpontjává válhatott volna a világ bármely magyar közösségében, és csupán a szerencsén múlt, hogy nem történt súlyos tragédia. Szijjártó a videójában önmérsékletet kért a politikusoktól és az újságíróktól, akiket bosszúvággyal vádolt a történtek miatt.
Elmenekült Bassár el-Aszad szír elnök
Korábban arról írtunk, hogy Bassár el-Aszad szíriai elnök ismeretlen helyre távozott Damaszkuszból. A Syrian Air egyik repülőgépe a Flightradar weboldal adatai szerint nagyjából akkor szállt fel a damaszkuszi repülőtérről, amikor a fővárost a lázadók elfoglalták. A repülőgép kezdetben Szíria tengerparti területei felé repült, amely Aszad alavita szektájának egyik fellegvára, de aztán hirtelen megfordult, és néhány percig az ellenkező irányba repült, mielőtt végleg eltűnt a térképről.
A Magyar Hangon megjelent információk szerint szombat este valamivel nyolc óra előtt gördült be az I. terminálra a SyrianAir repülőgépe, amit „nagy készülődés előzött meg”, a nyilvánosan elérhető radartérképen azonban nem volt nyoma.
Az ügyben a Kormányzati Tájékoztatási Központ kiadott egy közleményt, amelyben cáfolja a lap állításait.
Fake news, hogy Magyarországra érkezett Bassár el-Aszad. A Magyar Hang fake newsához használt fotó egy 2012-es cikkből való
– írták.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!