Szijjártó Péter rámutatott, hogy innentől kezdve az amerikai adminisztráció, az amerikai kormány, az amerikai elnök az eddigi háborúpárti állásponthoz képest egy homlokegyenest ellentétes, békepárti megközelítést fog képviselni, ami pedig megkérdőjelezi és a változás kényszere elé állítja azt a teljes kudarcot vallott európai stratégiát, amely a fegyverek szállítására, a fegyverek Oroszország területén történő bevetésére, újabb szankciós csomagok elfogadására irányult.
Az Európai Politikai Közösség csúcstalálkozójának nyitóülésén is hallhattak olyan felszólalásokat, amelyek egészen üdítő frissességgel vázolták, hogy mit kellene Európának tennie ebben az új valóságban, ugyanakkor voltak olyan felszólalások is, amelyek az elmúlt majdnem három év unalomig ismételt, sikertelen kliséit ismételgették
– jegyzete meg.
A tárcavezető jelezte, hogy „az üde színfoltokat jelentő felszólalásokat” mind-mind nem európai uniós tagországok vezetői tették, míg az uniós tagországok vezetőinek egy jó része még mindig „beleragadt abba a valóságba, ami már jóval a hátunk mögött van”– idézte az MTI. Úgy vélte, ez veszélyes, de reményei szerint a következő időszak politikai vitái Európában lehetőséget biztosítanak arra, hogy a kontinens is felismerje majd a saját helyét, a saját szükségleteit, a saját stratégiájának változására vonatkozó szükségletet.
A béke éve lehet 2025
Szijjártó Péter szerint Donald Trump győzelme nemcsak a globális politikában jelent új realitást, hanem Magyarország életében is. A republikánus elnökjelölt győzelme azt jelenti, jó sansz van arra, hogy „a jövő év már vissza tudja hozni a békét […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!