A temesvári népfelkelés 35. évfordulója alkalmából A Temesvári Integratio Alapítvány, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, az Új Évezred Református Egyházközösség és a Temesvár-Belvárosi Református Egyházközösség rendezvénysorozatot szervezett Temesváron, amelynek ünnepi gálaestjén beszédet mondott Magyarország köztársasági elnöke, Sulyok Tamás is.
Az ünnepi beszédek előtt Kristófi János Zsigmond nagyváradi orgonaművész koncertjét hallgathatták a megemlékezők, majd ezt követően köszöntötték azt est díszvendégeit, Sulyok Tamást, Emil Constantinescut, Románia egykori államelnökét, Dominic Samuel Fritzet, Temesvár polgármesterét, és nem utolsó sorban az 1989-es népfelkelést elindító egykori püspököt, Tőkés Lászlót, aki az egybegyűlt tömeg hatalmas tapssal és éljenzéssel fogadott.
„Szeretettel köszöntöm mindazokat, akiket ismét közösségbe hívott az emlékezés” – kezdte nyitóbeszédét a magyar köztársasági elnök, aki emlékeztetett, hogy közel 35 évvel ezelőtt, ebben a sokat megélt városban magyarok és románok páratlanul bátor összefogása jött lére, amikor sorfalat alkottak, hogy együtt védjenek meg egy magyar lelkészt és feleségét, vagyis egy Romániában élő családot.
Sulyok László hangsúlyozta, hogy az akkori kiállás egy olyan folyamatot indítottak el, amelynek hatására megdöntötték a népnyúzó terrorállamot, eltörölték az embertelen kommunizmust.
A mai szabad Románia Temesváron fogant. Innen indult el a szabadság felé vezető út 1989. december 15-én
– fogalmazott a köztársasági elnök.
Azonban a folyamat nem innen indult Sulyok Tamás szerint, hanem két évvel korábban, amikor „egy fiatal segédlelkész érkezett a temesvári református parókiára”. Tőkés László pedig egyből munkához is látott, élő közösséget kezdett el építeni, egyre szorosabbra fonta az embereket összekötő szálakat, és idővel a gyülekezet vezetője lett.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!