Schmidt Mária szerint a 2001. szeptember 11-i, közel 3000 áldozatot követelő terrortámadás után az Egyesült Államok példátlan módon megerősítette a nemzetbiztonsági szolgálatát, és gyakorlatilag „kémországot” hoztak létre.
Az USA 2003-ban még magabiztos volt
„Annak ellenére, hogy George W. Busht sokat támadták az iraki háború megindítása miatt, ezzel szilárdult meg az USA katonai, hadiipari, titkosszolgálati háttérállamként. A Szovjetunió felbomlásával a bipoláris világrend megszűnt, ezzel Amerika hegemón szerepbe került, és úgy gondolta, mindent megengedhet magának” – fogalmazott a történész a Mandinernek.
Majd azzal folytatta, hogy Kína a mostani évtizedben katonai és gazdasági megerősödésével új geopolitikai riválist jelent az Egyesült Államok számára.
Ennek következtében egy úgynevezett jégkorszak kezdődött meg már Donald Trump idején, de a kínaiak nem fogják még egyszer hagyni, hogy beavatkozzanak országuk életébe
– fejtette ki Schmidt Mária, aki úgy véli, egy esetleges Kína–Tajvan háborúnál a fiatal amerikaiaknak nehéz lenne megmagyarázni a közbelépés indokát. Rámutatott: Amerika magabiztosságának megrendülése abból is látszik, hogy egyre erőteljesebben akarják egyben tartani a NATO-t, miközben már csak a nyugati és az angolszász országokra számíthatnak igazán.
Franciaország kíván az EU vezető állama lenni
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!