2025. május 22., csütörtökMa Júlia, Rita napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 356,00 Ft | CHF: 431,00 Ft
2025.05.22. Júlia, Rita Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 356,00 Ft | CHF: 431,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Parancsmegtagadás vezethetett az Egyesült Államok második legsúlyosabb légi katasztrófájához

Hirdetés

Parancsmegtagadás vezethetett az Egyesült Államok második legsúlyosabb légi katasztrófájához

A két repülőgépen tartózkodó mind a 67 ember meghalt a január 29-én Washingtonban, levegőben történt ütközésben. Korábbi jelentések szerint a helikopter túl magasan repült, amikor összeütközött az utasszállító repülőgéppel az Egyesült Államok 2001 óta történt legsúlyosabb légi katasztrófájában – írja az Independent.

Egyes beszámolók szerint Rebecca M. Lobach kapitány a baleset előtti percekben

nem hajtotta végre másodpilótája és egyben repülésoktatója, Andrew Loyd Eaves főtörzsőrmester utasításait,

Hirdetés

aki a jelentés szerint egy éles bal fordulóval próbálta volna elkerülni az ütközést. Állítólag a Black Hawk legénységét először a Ronald Reagan Nemzeti Repülőtér légi forgalmi irányítása riasztotta egy, a közelében tartózkodó regionális utasszállító repülőgépről.

A tragédia akkor történt, amikor a helikopter egy katonai gyakorlat keretében repült a főváros légterében, és túl magasra emelkedett, így keresztezte az American Airlines-járat útvonalát. A vizsgálat szerint a pilóták ugyan észlelték a veszélyt, és engedélyt is kaptak a „vizuális elkülönítés” alkalmazására – ami azt jelenti, hogy látás alapján kerülhették volna el a másik gépet –, azonban ezt a manővert nem hajtották végre megfelelően.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/04/29/egyesult-allamok-black-hawk-helikopter-american-airlines-legikatasztrofa-technikai-hiba/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

„Az EU belső ellensége lett” – az EP jelentéstevője megvonná Orbán Viktor szavazati jogát

Tineke Strik, az Európai Parlament magyar ügyekben illetékes jelentéstevője keményen bírálta a magyar kormányt a …