Megírta válaszlevelét Orbán Viktor miniszterelnök annak a 44 európai parlamenti képviselőknek, akik közös levelet intéztek hozzá az elmúlt napokban az ukrajnai háborúval kapcsolatban – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
A képviselők ebben azt kérték a kormányfőtől, hogy a magyar emberekkel együtt „álljon a történelem jó oldalára”, akik megítélésük szerint egyértelmű szolidaritást mutatnak Ukrajnával. Egyúttal valódi európaiként történő viselkedésre kérték Orbán Viktort.
A levél írói állításuk szerint azt sem értették, hogy a kormányfő miért igyekezett lassítani az Oroszország elleni hatodik szankciós csomag elfogadását, megtörni az uniós egységet és gyengíteni a szankciókat.
Orbán Viktor saját levelében kiállt a béke és Ukrajna megsegítése mellett, Magyarország sértegetését, az
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2022/06/16/haboru-orban-viktor-europai-parlament-level-kepviselok/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!