2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Orbán Anita az osztrák európai uniós ügyekért felelős miniszterrel tárgyalt

Orbán Anita az osztrák európai uniós ügyekért felelős miniszterrel tárgyalt

Közép-Európa és Magyarország biztonságáról és versenyképességéről tárgyalt Orbán Anita külügyminiszter Claudia Bauer európai uniós ügyekért felelős osztrák miniszterrel csütörtökön Bécsben.

Orbán Anita a Facebook-oldalán azt írta: az európai versenyképesség számunkra közvetlenül összefügg az energiaárakkal, a beruházásokkal, az innovációval és a magyarországi munkahelyek megőrzésével és bővítésével.

Hozzátette, egyetértettek abban, hogy az illegális migrációval kapcsolatban hatékony európai megoldásokra van szükség.

„Emellett egyeztettünk a következő uniós költségvetésről, a Magyarországnak járó forrásokról, a kárpátaljai magyar kisebbség helyzetéről és a tagjelölt nyugat-balkáni országok európai uniós csatlakozásának előmozdításáról is” – fogalmazott a külügyminiszter.

Magyar Péter miniszterelnök és több miniszter jelenleg az osztrák fővárosban tartózkodik. A kormányfő Christian Stocker kancellárral tartott közös sajtótájékoztatót.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2026/05/21/orban-anita-kulugyminiszter-ausztria-becs-targyalas-claudia-bauer-europai-unio-miniszter-nyugat-balkan/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Prostitúcióra kényszerítette feleségét egy svéd férfi, négy és fél évre ítélték

Négy év és öt hónap szabadságvesztésre ítélt kedden egy svéd bíróság egy 61 éves férfit, …