A világ legnépesebb állama, India esetében kiemelendő a támogatás a kis- és középvállalkozások fejlesztésében, fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok terjesztésében; programok a HIV/AIDS, tuberkulózis és a születési egészség javítására; programok a lányok oktatásának ösztönzésére és a technikai képzés fejlesztésére, valamint az éghajlatváltozás hatásainak csökkentésére.
Az USAID indiai programjai a sürgősségi élelmiszersegélyről szóló törvény 1951-es aláírásával kezdődtek, majd azóta áttértek az infrastruktúra-fejlesztésre, a kulcsfontosságú indiai intézmények kapacitásépítésére, az indiai gazdaság megnyitásának támogatására. A programok számos területen segítették az országot a fejlődésben, többek között az egészségügy, a gazdasági fejlődés, a nemek közötti egyenlőség és az infrastruktúra kiépítése terén.
Az elmúlt négy évben India 650 millió dollárt kapott az USAID-től, így Washington az országnak 2001 óta összesen 2,86 milliárd dollárt juttatott.
2023-ban mintegy 140 millió dollárnyi USAID-támogatás érkezett Indiába. Az említett pénzügyi évben az USAID 55 millió dollárt különített el egészségügyi kezdeményezésekre, 18 millió dollárt környezetvédelmi erőfeszítésekre és 7,8 millió dollárt szociális infrastruktúrára.
Az USAID-THALI projekt
A USAID-THALI (Tuberculosis Health Action Learning Initiative) azért vált szükségessé,mert 2016-ban Indiában volt a legnagyobb a tuberkulózis elterjedése világszerte, 2,7 millió megbetegedéssel.
2017-ben India TBC bejelentési aránya, amelyet a TBC diagnosztizálásaként és bejelentéseként definiálnak, az új betegek esetében körülbelül 2,15 millió volt. A tbc-ellenőrzési erőfeszítések megerősítése és a tbc-bejelentési arány növekedésének elősegítése érdekében az USAID/India 2016-ban elindította az USAID-THALI projektet.
Az USAID-THALI holisztikus megközelítést alkalmazott a tbc-ellenőrzési erőfeszítésekhez, kezdetben három államban – Karnataka, Telangana és Nyugat-Bengál – kezdte meg a munkát. A cél az volt, hogy „azonosítsák, alkalmazzák és szélesítsék a sikeres, innovatív megközelítéseket a tbc és a multirezisztens tbc kezelésére”.
A négyéves USAID-THALI program végül kilenc indiai államra terjesztette ki tevékenységét. A World Health Partners (WHP) vezette az erőfeszítéseket Nyugat- és Észak-Indiában, a Karnataka Health Promotion Trust (KHPT) pedig Dél-Indiában.
Pozitív eredmények
A THALI négyéves időtartama alatt a program 3 millió vidéki, törzsi, városi nyomornegyedben élő és veszélyeztetett ember körében növelte a TBC-vel kapcsolatos tudatosságot. Továbbá több mint 60 ezer bejelentett tbc-s beteg kapott támogatást a kapcsolatfelvételhez, a kezeléshez való ragaszkodáshoz és tanácsadáshoz a projekt valamennyi földrajzi területén.
A Mitchell-csoport és helyi partnere, a New Concept Information Systems 10 héten keresztül értékelte a THALI sikereit és hiányosságait. A THALI első szakaszában (2016-2017) a programnak sikerült növelnie „a magánszektor bejelentéseinek számát a feltételezett tbc-esetekre vonatkozóan a városi nyomornegyedekben a célvárosokban, Bengaluru, Hyderabad és Kolkata városokban”. A második fázisban (2018-2019) a THALI Észak-Indiában több mint 9400, Dél-Indiában pedig több mint 12 400 tbc-s betegnek tudott „betegközpontú szolgáltatásokat” nyújtani. 2019-ben Indiában 16 százalékkal emelkedett a tbc betegek bejelentési aránya.
A USAID POWER
2019-ben az USAID megalapította a Producer Owned Women Enterprises (POWER) projektet. A POWER célja az indiai nők megélhetésének javítása, valamint a nemek közötti egyenlőség és függetlenség elősegítése Indiában azáltal, hogy lehetővé teszi a marginalizált nők foglalkoztatási lehetőségeinek növekedését.
Az USAID és az Industree Crafts Foundation együttműködése a Women’s Global Development and Prosperity Initiative (Nők globális fejlődése és jóléte kezdeményezés) keretében a POWER projekt révén pozitív hatással volt a nőkre szerte Indiában. A projekt segít női termelői tulajdonú vállalkozások létrehozásában, hogy elősegítse a nők gazdasági függetlenségét.
A nők mikrovállalkozóvá válásának segítésével a vidéki nők állandó jövedelemre tehetnek szert, és így kiemelkedhetnek a szegénységből. A projekt nagyszerű példája az amerikai kormány erős elkötelezettségének az indiai nők gazdasági szerepvállalása iránt.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/03/05/usaid-tamogatasok-programok-india-del-azsia-gazdasagfejlesztes/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!