A holland kormány oldalán nyilvánosságra hozott dokumentumot a következő államok írták alá: Ausztria, Belgium, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Írország, Görögország, Hollandia, Németország, Litvánia, Lettország, Luxemburg, Málta, Portugália, Szlovénia, Spanyolország és Svédország.
Hétfőn az aláírók száma még 14 volt, de kedden reggel a Politico már arról számolt be, hogy a franciák és a németek is csatlakoznak. A nyilatkozat utal arra, hogy a gyermekvédelemre hivatkozva büntethetnek meg a jövőben olyanokat, akik Magyarországon szerveznek vagy részt vesznek a Pride-on, vagy hasonló rendezvényeken. Az aláírók aggodalmukat fejezik ki, hogy a jövőben mindez milyen hatással lehet a véleménynyilvánítás, a gyülekezés és a magánélet szabadságára.
Nem véletlen a tiltakozás
Az időzítés egybeesett a mai brüsszeli meghallgatással, ahol a tagállamok uniós ügyekért felelős minisztereiből álló Európai Unió Általános Ügyek Tanácsában (GAG) a magyar kormány képviselőjét faggatták az ország demokratikus helyzetéről. Ez a meghallgatás egyébként egybeesett azokkal az egyre sűrűbb követelésekkel, hogy folytassák a Magyarország ellen még 2018-ban indított, a 7. cikkely szerinti eljárást.
A 27 tagállamból 20 nagy valószínűséggel már támogatja, hogy folytassák az eljárást – ennek következő lépéséhez 22 tagállam szavazatára van szükség –, amelynek végén akár
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!