A nem túl fiatal, de kezdő riporter azonnal felmondott.
A szövegeit a konkurencia, a Powell Tribune riportere árgus szemekkel figyelte. CJ Bakernek először a wyomingi kormányzó, majd a helyi ügyész szavai tűntek barkácsoltnak. Tizenöt éves újságírói gyakorlattal a háta mögött gépiesnek talált néhány mondatot is.
A cikkek a rivális Enterprise-ban jelentek meg, abban a lapban, amelyet a legendás William F. Cody, vagy ahogy a világ megismerte, Buffalo Bill alapított még 1899-ben.
Némi nyomozás után Baker találkozott a cikkeket jegyző, 40 éves férfival, aki kora ellenére újonc volt a szakmában. Miután kiderült a turpisság, azonnal távozott a szerkesztőségből, amelynek kiadója bocsánatot kért az olvasóktól, és ígéretet tett: minden erejével megkísérli meghiúsítani a hasonló próbálkozásokat.
Chris Bacon főszerkesztő elismerte, hogy nem sikerült kiszűrnie azokat a mondatokat és hamis idézeteket, amelyeket a mesterséges intelligencia generált.
A botrány kiválóan szemlélteti, hogy a mesterséges intelligencia milyen csapdákat és veszélyeket rejt különböző iparágakban, beleértve az újságírást is. A chatbotok egy rövid leírás alapján hihető, bár hamis cikkeket képesek előállítani.
A mesterséges intelligenciának egyébként fontos szerepe van az újságírásban. A wyomingi esetről tudósító AP hírügynökségnél például az MI segítségével kereshetők képek, vagy olyan feladatokra használják – köztük szövegek fordítására –, amelyekkel a humán alkalmazottak kreatívabb munka végzésére szabadíthatók fel.
Robot mondja
Áprilisban a mesterséges intelligencia segítségével megalkotott műsorvezető mutatkozott be a magyar köztévé tudományos-ismeretterjesztő műsorában. Bíró Adának hívják, megjelenését, arcát és hangját […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!