Nagy kérdést jelent, hogy Trump „Amerika az első” (America first) programja mit fog jelenteni a világgazdaságra, valamint az Európában és a Közel-Keleten dúló konfliktusokra. Kína talán a legtöbb országnál is jobban készül az Egyesült Államokkal való kapcsolatainak megromlására.
Hszi Csin-ping kínai vezető számára azonban a közelgő találkozók és egy kínai finanszírozású perui megakikötő felavatása lehetőséget nyújt arra, hogy Trump választási győzelmét követően előmozdítsa Peking saját céljait − írja a CNN.
Mint fogalmaztak, a célokat tartalmazó (képzeletbeli) lista élén ez állhat:
éket verni az Egyesült Államok és szövetségesei közé, és Kínát alternatív, stabil vezetőként bemutatni.
Az, hogy Peking milyen sikeresen képviseli magát a 21 ázsiai-csendes-óceáni gazdaságot tömörítő APEC e heti perui csúcstalálkozóján, majd a jövő héten a 20-as csoport (G20) nagy gazdaságainak brazíliai találkozóján, döntő fontosságú lehet Kína számára a várhatóan a most következő időszak átvészelése szempontjából.
Első ciklusában Trump kereskedelmi és technológiai háborút indított Kínával szemben, és a felemelkedő hatalmat Amerika riválisaként állította be. Ezt az utat követte utódja, Joe Biden is, aki Kína-politikájába az Egyesült Államok szövetségeseit és […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!