Az Oroszországba telepített észak-koreai katonákat a nyugati sajtóban ágyútölteléknek és másodosztályúaknak minősítették. Azt azonban figyelmen kívül hagyják, hogy ezek közül a katonák közül sokan mennyire elszántak, és még meghalni is készek – és mennyire vágynak arra, hogy elmeneküljenek az otthoni zord körülmények elől.
Nem valószínű, hogy a nagyjából 10 ezer észak-koreai katona a Kurszki régióban, ahol Oroszország megpróbálja visszaverni az ukrán betörést, megfordítaná a 2 és fél éve tartó háború menetét. De Vlagyimir Putyin orosz elnöknek nagyon is szükséges élőerőt biztosítanak, és új fenyegetést jelentenek a frontvonalakon. Az egyik legnagyobb rejtély, hogy ezek az észak-koreai csapatok milyen elszántsággal fognak harcolni egy olyan csatában, amely távol van otthonuktól, és egy általuk ismeretlen ügyért folyik – írja riportjában a The Wall Street Journal.
Ukrán tisztviselők közölték, hogy néhány észak-koreai katona már részt vett kisebb harcokban a frontvonal közelében. Egy nappal később Dél-Korea úgy értékelte, hogy a frissen érkezettek még nem vettek részt teljes értékű harcokban. Az Egyesült Államok közölte, arra számít, hogy az észak-koreaiak napokon belül megkezdik a harcot.
Az Oroszországba küldött katonákat – akik között ott vannak a különleges erők tagjai is – fiatal koruk óta arra nevelték, hogy mindent áldozzanak fel a legfelsőbb vezetőért. A gyerekeket az iskolai tankönyvekben arra ösztönzik, hogy azzal bizonyítsák a rezsim iránti hűségüket, hogy önként jelentkeznek feltételezett tüzérségi csapások célpontjainak.
A bevetésre úgy tekintenek, mint életük lehetőségére, hogy dicsőséget szerezzenek Kim Dzsongun rendszerének. Akik meghalnak, azokat tisztelni fogják; akik túlélik, hősökként térnek vissza.
Tétovázás nélkül
David Maxwell, az amerikai hadsereg különleges alakulatainak nyugalmazott ezredese elmondta, hogy még a legjobb észak-koreai csapatoknak sincs modern felszerelése és erőforrásai, ami hátrányos helyzetbe hozza őket a nyugatiakkal szemben. Sok észak-koreai katona, még a különleges erők is, idejük nagy részét mezőgazdasági vagy építőipari munkával töltik.
Az észak-koreai különleges műveleti erők rendkívül fegyelmezettek és lojálisak, akik korlátozott felszereléssel is hajlandók extrém kockázatokat vállalni
– mondta Maxwell.
Az oroszok és az ukránok is küzdenek soraik feltöltésével. Oroszország havonta több mint 30 ezer katonát tud toborozni, bár nyugati becslések szerint gyakran el is veszít ugyanennyit. Ukrajnában alacsonyabbak a veszteségek, bár a pontos számokat nem lehet tudni.
Dél-koreai becslések szerint Észak-Korea a világ egyik legnagyobb állandó hadseregével rendelkezik, amely nagyjából 1,2 millió főt számlál, és további több millió tartalékosa is van. Katonai szakértők szerint a Kim-rezsim rendelkezik a világ legnagyobb, mintegy 200 ezer fős különleges egységével.
Az Oroszországba küldött katonák várhatóan havi 2000 dollár (770 ezer forint) körüli fizetést kapnak, amelynek nagy része a rezsimhez kerül, mondják dél-koreai tisztviselők. Mégis, ez elképesztő összeg ott, ahol az ország nagy […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!