Szerdán az orosz–ukrán háború kitörése óta a legnagyobb dróntámadás érte Kárpátalját, több becsapódást jelentettek Szolyváról, Munkácsról és Ungvárról is. A példátlan támadásra Magyar Péter miniszterelnök és Orbán Anita külügyminiszter is reagált.
Magyar Péter az ópusztaszeri kormányülést követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kormány „mélységesen elítéli a támadást a magyarlakta területek ellen”, Orbán Anita pedig berendelte csütörtök délelőttre Oroszország budapesti nagykövetét.
Az új kormány szavaira Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter is reagált, mindketten hálájukat kifejezve. Az ukrán államfő fontosnak nevezte, hogy Magyar Péter elítélte az orosz támadást.
Moszkva ismét bebizonyította, hogy nem csupán Ukrajna, hanem a szomszédos országok és egész Európa számára is közös fenyegetést jelent. A támadás még mindig tart. Az első rakétákat már kilőtték
– fogalmazott.
Majd hozzátette, hogy közös álláspontunk „döntő fontosságú ennek a brutális háborúnak a befejezéséhez. Köszönöm az együttérzésüket és határozott álláspontjukat.”
Important […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!