Karácsony Gergely főpolgármester közösségi oldalán számolt be arról, hogy Kijevben személyesen vette át Volodimir Zelenszkij ukrán elnöktől a „Savior City” díjat, amelyet a háború kezdete óta Ukrajnát jelentős módon támogató városoknak ítélnek oda.
A kitüntetés indoklása szerint Budapest többféle módon is hozzájárult az ukrán lakosság segítéséhez: humanitárius adományokkal, műszaki eszközökkel – például áramfejlesztőkkel –, valamint a menekültek ellátásának támogatásával. Emellett a főváros testvérvárosain, köztük Beregszászon és Kijeven keresztül is folyamatosan nyújtott segítséget.
A főpolgármester hangsúlyozta, hogy Budapest nemcsak tárgyi segítséget adott, hanem szerepet vállalt az Ukrajnából érkező menekültek befogadásában és támogatásában is.
Továbbra is vállaljuk ukrán gyerekek nyaraltatását, hogy legalább néhány hét biztonságban visszakaphassák a gyerekkorukat. De tettünk valami mást is: megőriztük az erkölcsi iránytűnket az őrület és a gonoszság korszakában
– írta Karácsony.
Beszámolója szerint Zelenszkij az eseményen kiemelte Budapest szerepét, és azt is megjegyezte, hogy a magyar főváros szembe ment az előző kormány külpolitikájával.
Az ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy az új magyar kormánnyal a jövőben sikerül partneri kapcsolatot kialakítani.
Karácsony Gergely hozzátette: a díj nemcsak a városvezetésnek, hanem a budapestieknek is szól, akik – mint fogalmazott – a politikai feszültségek és „gyűlöletkampányok” ellenére is többször kifejezték szolidaritásukat Ukrajnával.
A főpolgármester külön köszönetet mondott a magyar Külügyminisztérium munkatársainak is az utazás megszervezésében nyújtott segítségükért.
<g […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!