Venezuela hétfő este teljes káoszba fulladt, miután heves tűzharc tört ki a caracasi elnöki palota közelében, nem sokkal azután, hogy Nicolás Madurót eltávolították az elnöki tisztségből. A DailyMail beszámolója szerint ismét robbanások rázták meg Venezuela fővárosát, a zavargások pedig szombat óta tartanak.
Szemtanúk szerint páncélozott járművek érkeztek a Miraflores elnöki palotához röviddel a tűzharc kitörése után, majd katonákat vezényeltek a környező területekre, hogy kezeljék a feszült helyzetet.
A lap szerint egy fehér házi tisztviselő a CNN-nek elmondta: bár a kormányzat tisztában van a tűzharcról szóló jelentésekkel, az Egyesült Államok nem érintett az ügyben. A hírcsatorna szerint a tűzharc a palota közelében tevékenykedő paramilitáris csoportok közötti zavarodottság eredménye volt.
???? #BREAKING MILITARY COUP ALERT | VENEZUELA
Heavy gunfire erupts around the presidential palace in Caracas. With Maduro already gone, signs point to a possible military coup unfolding as the capital plunges into chaos.#Venezuela pic.twitter.com/YqOBIBzHZp— Rizwan Shah (@rizwan_media) January 6, 2026
Donald Trump ígéretet tett
Az amerikai elnök hétfőn ígéretet tett arra, hogy segít újjáépíteni Venezuela elhanyagolt infrastruktúráját. Továbbá közölte, hogy akár 18 hónap is eltelhet, mielőtt a venezuelai polgárok új vezetőt választhatnak. Hozzátette, hogy az átmeneti időszakban az Egyesült Államok lesz felelős azért, hogy a nemzetet „ismét egészségessé tegye”.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!