Kedden beszámoltunk arról, hogy sajtóinformációk szerint az Egyesült Államok különleges erői rajtaütést terveznek egy venezuelai olajat szállító tartályhajó ellen, amely az Atlanti-óceán északi részén Oroszország felé halad. Oroszország viszont haditengerészeti eszközöket vetett be az olajszállító tartályhajó kíséretére – közölte a CBS News alapján a BBC.

Kedden Skócia és Izland között tartózkodott a hajó, korábban venezuelai nyersolajat szállított. Az amerikai parti őrség múlt hónapban próbált meg felszállni a hajó fedélzetére a Karib-térségben, amikor az Venezuela fele tartott. Ekkor lefoglalási parancs volt érvényben a hajó ellen, az amerikai szankciók megszegésével és iráni olaj szállításával vádolták.
Ezt követően irányát megváltoztatta, továbbá, a korábbi Bella 1 nevét is megváltoztatták Marinerára.
Oroszország azt nyilatkozta, „aggodalommal figyeli” a hajó körüli helyzetet.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2026/01/07/oroszorszag-haditengereszet-olajszallito-tartalyhajo-ellenorzes/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!