2025. június 19., csütörtökMa Gyárfás napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
2025.06.19. Gyárfás Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Ezek az emberek azért fizetnek, hogy ne tűnjenek munkanélkülinek

Hirdetés

Ezek az emberek azért fizetnek, hogy ne tűnjenek munkanélkülinek

Cikkünk főszereplője, Cung-hua több százmillió honfitársához hasonlóan reggelente felkel, majd elindul az irodájába, ahonnan csak este ér haza. Az ő napja azonban egy kicsit más, a fiatal nőnek senki sem fizet ezért a tevékenységért. Sőt, Cung-hua havi 19 ezer forintnak megfelelő kínai jüant csenget ki azért, hogy úgy tegyen, mintha dolgozna. Ennek hátterében pedig az az általános megvetés áll, amely Kínában a munkanélkülieket övezi.

Az álláskeresés és az ezzel járó magyarázkodás egyre több kínai számára okoz fejfájást.

Hirdetés

Az ország nagyvárosaiban ezért elkezdtek megjelenni a megoldást kínáló helyek: olyan cégek, amelyek lehetővé teszik, hogy az emberek úgy tegyenek, mintha ott dolgoznának. Így a környezetnek nem kell tudomást szereznie arról, hogy valaki éppen nem talál munkahelyet. A látszat fennmaradhat.

Az ügyfél a napi 1-2 ezer forintos díjért egy munkahelyet imitáló környezetet kap, wifivel, kávéval és minden klasszikus irodai kellékkel. Egy helyi újság riportja szerint pedig plusz pénzért egyes cégek még el is játsszák a munkahely működését: fiktív feladatokat osztanak ki, meetingeket tartanak és a többi. A lap forrásai szerint ezek színjátékok egészen teátrális formát is ölthetnek, attól függően, hogy az ember mennyit szán a látszatra.

Mindent bevetni azért, hogy ne derüljön ki

Cung-hua egyébként a pénzügyi szektorban dolgozott, azonban belefáradt a munkájával járó folyamatos utazásba és stresszbe, ezért tavaly tavasszal felmondott. A nő viszont továbbra sem meri bevallani a családjának, hogy valójában munkanélküli. Elmondása szerint az álláskeresés korai szakaszában még könyvtárakba menekült az igazság elől, azonban az utóbbi hónapokban inkább igénybe vette az egyik ilyen álmunkahely szolgáltatását, mert Cung-hua szerint „sokkal olcsóbb itt, mint órákat eltölteni egy kávézóban”. A megszólaltatott álláskereső egyébként nem tudja, hogy meddig fogja fenntartani ezt a színjátékot, mert egyelőre nem nagyon jeleztek vissza a helyek, ahova elküldte az önéletrajzát.

Márciusban a nem tanuló kínai 16 és 24 év közötti fiatalok munkanélküliségi rátája elérte 16,5 százalékot, ami történelmi rekord.

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/06/08/kina-munkanelkuliseg-allaskereses-iroda-irodai-munka-titok-tarsadalom/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Tarjányi Péter: Nagy esélyt adok arra, hogy Amerika nyíltan beavatkozik az izraeli–iráni háborúba

A beszélgetés első pontja Trump távozása volt a G7-csúcsról. Tarjányi azt mondja, hogy Emmanuel Macron …