Az Egyesült Államok és Kanada viszonya elmérgesedett, mióta Donald Trump hivatalosan is elfoglalta a Fehér Házat. Az amerikai elnök előbb (elemzők szerint nem túl komolyan) azt mondta, északi szomszédaik lehetnének az ország 51. tagállama, később pedig egy jelentős vámháború kezdődött Észak-Amerikában. A kialakult rossz viszony miatt nőtt meg azoknak a hangja, akik Kanadát az Európai Unió következő tagállamaként szeretnék látni, sőt még az ország lakosságának a többsége is elfogadná a csatlakozást.
Egy március 10-én megjelent közvélemény-kutatás szerint a kanadaiak 46 százaléka jó ötletnek tartja az EU-hoz csatlakozást, ezzel a forgatókönyvvel a megkérdezettek 29 százaléka nem ért egyet. A felmérés megjelenése után Mark Carney, Kanada új miniszterelnöke első külföldi útján Európába látogatott, ahol Emmanuel Macron francia elnökkel és Keir Starmer brit miniszterelnökkel egyeztetett. „Biztosítani akarom, hogy Franciaország és egész Európa lelkesen működjön együtt Kanadával, a nem európai országok közül a legeurópaibb országgal” – fogalmazott a kormányfő, akinek a kijelentései után még erősebbé vált a kanadaiak körében az elhatározás az EU-hoz való csatlakozás kérdésében.
A támogatók legtöbbször az európai stílusú közegészségügyi rendszert, az angol és francia nyelvű kultúrát, valamint a NATO-tagságot hozzák fel annak okaként, hogy az országnak kellene lennie a 28. tagállamnak.
Lehetséges egyáltalán Kanada csatlakozása az Európai Unióhoz?
Ursula von der Leyen elnöki szóvivője egy […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!