A nyomozás adatai szerint május 12-én egy belgrádi luxus étteremben Aleksandar Nesovic „Baja” bűnözőt több lövéssel kivégezte Sasa Vukovic „Boske” maffiafőnököt. A találkozót maga a belgrádi rendőrfőnök, Veselin Milic szervezte meg, hogy kibékítse a két haragos felet − írja a horvát Index.
A gyilkosságot követően a rendőrfőnök és kísérete megdöbbentő módon járt el:
- A holttest elégetése: Milic személyi biztosítását ellátó három rendőr közül kettő a gyilkossal együtt kivitte a holttestet az étteremből, majd az autópálya mellett felgyújtotta azt.
- A bizonyítékok megsemmisítése: ezalatt Milic és egy harmadik rendőr az étteremben maradtak, hogy eltüntessék a vérnyomokat és kitöröljék a biztonsági kamerák felvételeit.
A bíróság azért rendelte el Milic előzetes letartóztatását, mert szabadlábon jó eséllyel megsemmisítené a maradék bizonyítékokat vagy befolyásolná a tanúkat.
Politikai földrengés Belgrádban
A belgrádi rendőrfőnöki poszt az egyik legbefolyásosabb tisztség a szerb biztonsági szerveknél. Milić korábban évekig töltötte be ezt a szerepet, majd Vucsics elnök korrupció- és bűnözésellenes tanácsadója is volt, mielőtt […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!