2025. március 21., péntekMa Benedek napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 367,00 Ft | CHF: 417,00 Ft
2025.03.21. Benedek Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 367,00 Ft | CHF: 417,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Berobbantak a kínaiak a gyógyszeriparba is: a tüdőrák elleni készítmény hatásosabb az amerikainál

Hirdetés

Berobbantak a kínaiak a gyógyszeriparba is: a tüdőrák elleni készítmény hatásosabb az amerikainál

Az Akeso biotechnológiai vállalat piaci sikere a mesterséges intelligenciát alkalmazó, kevés pénzből fejlesztett kínai DeepSeekkel mérhető össze, amely az év elején tarolt a mobilalkalmazások piacán. A kínai Ivonescimab nevű gyógyszerről kiderült, hogy jobb, mint a Merck által kifejlesztett, a cég kasszasikerének számító Keytruda, amellyel az amerikai gyógyszeróriás 130 milliárd dolláros bevételre tett szert – jelentette a CNN.

Az Akeso új gyógyszerével kezelt páciensek esetében a daganat átlagosan 11,1 hónap elteltével kezdett el újra növekedni, míg a Merck készítménye esetében a „tünetmentes” időszak csupán 5,8 hónap volt – a klinikai vizsgálatok ezeket az eredményeket igazolták, amelyeket a súlyos betegséget elemző világkonferencián tettek közzé.

Néhány nappal az eredmények ismertetése után a kaliforniai székhelyű Summit Therapeutics részvényeinek ára rekordmagasságra, több mint a kétszeresére emelkedett. A cég szerezte meg az Ivonescimab forgalmazási jogát Észak-Amerikában és Európában.

Hirdetés

Az Akeso sikerére azonban csak azután figyeltek fel az iparágon kívül is, hogy a szintén kínai fejlesztésű DeepSeek berobbant a mesterséges intelligencia piacára.

A kínai biotechnológiai ipar globálisan fontos szerepet játszik. És egyre többet veszünk részt ebben

nyilatkozta Michelle Xia, az Akeso vezérigazgatója a BiotechTV-nek.

„Hihetetlenül izgalmas pillanat” volt, amikor fejlesztésünk legyőzte a Keytrudát, a világ legkelendőbb gyógyszerét tudatta az Akeso közleményében, amelyben arra is kitért, hogy az innovációt a betegségbiológia és a fehérjetechnológia mélyreható ismerete vezérli, miközben „profitál a gyors fejlesztésből és a kínai tehetségek bőségéből”.

Az amerikai innovátorokat fenyegetik

A nagy gazdasági nyitásig, az 1980-as évekig a kínai gyógyszeripar állami tulajdonban volt. Az azóta eltelt négy […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/03/06/kina-gyogyszeripar-akeso-biotechnologia-tudorak-kezeles/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Csehország határellenőrzést vezet be a Magyarországon is terjedő halálos kór miatt

A cseh rendőrség megelőző intézkedésként bejelentette, hogy péntektől újraindítják a határellenőrzést a Szlovákiával közös határátkelőhelyeken, …