Ehhez azonban országos program keretében eddig sehol sem folyamodtak. Egyáltalán nem véletlen, hogy Ausztráliában próbálkoznak vele – az ország ugyanis a földimogyoró-érzékenység tekintetében a világelsők között szerepel.
Minden tizedik gyermek allergiában szenved – jelentette a BBC.
A kijelölt ausztrál gyermekkórházakban, szigorú felügyelet mellett a kiválasztott csecsemők napi rendszerességgel fokozatosan növekvő adag mogyoróport kapnak két éven át.
Az ilyen jellegű orális immunterápiát eddig csak klinikai vizsgálatokban és néhány allergiaközpontban végezték a világ néhány pontján.
Ez az első eset, hogy a mogyoróallergia kezelésére nemzeti modellt dolgoztak ki.
Már 2015-ben kiderült, hogy a csecsemőkorban fogyasztott mogyorótartalmú termékek drasztikusan csökkentik az allergia kialakulásának kockázatát. Egy brit tanulmányban 628 babával végeztek egy kísérletsorozatot. A kutatók megállapították, hogy ezzel a módszerrel akár 80 százalékkal csökkenthető az allergiakockázat.
A mogyoróérzékenységről tanúskodik egy brit televíziós producer esete, aki tíz éve egy budapesti étteremben kapott anafilaxiás sokkot. Így nevezik a szervezetnek allergének által kiváltott súlyos, életveszélyes állapothoz vezető immunológiai túlérzékenységi reakcióját.
Az angol nő esete a budapesti étteremben
Amy May Shead esetében ez a definíció egyáltalán nem nevezhető eltúlzottnak.
A ma 36 éves nő kerekesszékbe kényszerült, nem tud járni és nem lát azok után, hogy barátnőivel beugrott a budapesti vendéglátóhelyre – írta az Express. Egy hosszú vizsgálat végén kiderült, hogy semmilyen kártérítésre nem jogosult – áll az esetének szentelt alapítvány honlapján.
A történteket valószínűleg soha nem sikerül tisztázni.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!