2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Az amerikai és iráni hadsereg lőni kezdte egymást, azonnal megugrottak az olajárak is

Az amerikai és iráni hadsereg lőni kezdte egymást, azonnal megugrottak az olajárak is

Az amerikai hadsereg légicsapást mért az iráni Bandar Abbasz kikötővárosban található földi drónkilövő állomásra, erről egy amerikai katonai forrás számolt be csütörtökön.

Az illetékes állítása szerint az amerikai hadsereg előzőleg lelőtt négy iráni támadó drónt, majd csapást mért arra a kilövő állomásra, amely az ötödik drónt tervezte elindítani. Washington azt közölte, hogy az akció tisztán védekező jellegű volt, az iráni drónművelet fenyegetést jelentett az amerikai erőkre és a kereskedelmi hajózásra a Hormuzi-szorosban, írja az MTI.

BREAKING:

IRGC launched strikes on a US airbase after the US attacked near Bandar Abbas airport earlier today.

IRGC warned that any further aggression would face a stronger response and said future attacks would not go unanswered. pic.twitter.com/PeenSZDqn9

— Current Report (@Currentreport1) May 28, 2026

Megtorlásképp az iráni Forradalmi Gárda támadást indított egy amerikai légibázis ellen. A fegyveres alakulat nem pontosította, hogy melyik légibázist vette célba. Az Egyesült Államoknak számos közel-keleti országban vannak légibázisai, emlékeztetett a CNN.

Az iráni Tasnim hírügynökség egy katonai forrásra hivatkozva pedig azt írta, hogy a Forradalmi Gárda haditengerészete egy amerikai olajszállító tartályhajóra is tüzet nyitott, amely megpróbált áthaladni a szoroson. A hajó visszafordult. A forrás szerint az amerikai hadsereg ezután lőtte Bandar Abbaszt, helyi források három robbanásról számoltak be.

A CNN az élő hírfolyamában arról számolt be, hogy Donald Trump amerikai elnök arra figyelmeztetett, hogy Irán erőfeszítései, hogy túlélje őt, nem fognak működni, mert őt „nem érdeklik a félidős választások”. A kabinetülésen pedig azzal viccelődött, hogy hogy Pete Hegseth védelmi miniszter „szereti a háborút”.

Emellett az amerikai elnök megfenyegette Ománt, hogy lecsap az országra, ha az Iránnal együtt megpróbálja ellenőrizni a Hormuzi-szorost. „Omán úgy fog viselkedni, mint mindenki más, különben fel kell robbantanunk őket” – idézte a vezetőt a New York Post.

Kuvait is célponttá vált

Kuvait magyar idő szerint csütörtök reggel arról számolt be, hogy aktiválta a légvédelmét az „ellenséges” rakéta- és dróntámadások elhárítása érdekében. Az ország vezetése azt nem közölte, hogy milyen irányból érkeztek a támadások A hadsereg annyit tett hozzá, hogy a légvédelmi rendszerek felelősek az országban hallható robbanásokért.

Kuvaitot a háború alatt többször is bombázták az Irán által támogatott katonai milíciák. A mostani támadásért egyelőre senki sem […]



A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2026/05/28/donald-trump-iran-egyesult-allamok-konfliktus-kuvait-kozel-kelet-olajar/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Újabb megrázó részletek derültek ki a halálba ugró 21 éves nőről, akit kötél nélkül dobtak le a hídról

Maria Eduarda Rodrigues de Freitas még életben volt, amikor megtalálták, miután a személyzet ledobta a 40 …