A véleményt Ukrajna szöuli nagykövete is osztja. Kijev arra számít, hogy az oroszországi Kurszk térségében és esetleg Kelet-Ukrajna megszállt területein a frontra vezényelt észak-koreai katonai állomány összetétele néhány havonta változik – nyilatkozta Dmitro Ponomarenko az Amerika Hangja dél-koreai adásának.
Kim döntése után riadót fújtak a Nyugaton. Többen arra figyelmeztettek, hogy ez tovább súlyosbítja Európa legnagyobb konfliktusát a második világháború óta. Úgy vélik: Putyin és Kim partnersége az indiai–csendes-óceáni térség biztonsági egyensúlyát is befolyásolhatja, ahol fokozódik a rivalizálás Kína és az Egyesült Államok között – emlékeztetett a Bloomberg.
A további feszültségeket kiváltó kérdést több szövetséges felveti majd a G20 brazíliai csúcstalálkozóján, köztük a német kancellár a kínai elnökkel folytatott megbeszélése során. Olaf Scholz a minap Vlagyimir Putyinnal beszélt telefonon, akit arra figyelmeztetett, hogy az észak-koreai katonák bevetése az Ukrajna elleni háború „súlyos eszkalációját” jelenti.
A kancellár arra kéri fel Hszi Csin-pinget, hogy minden, Oroszországra és Észak-Koreára gyakorolt befolyását latba vetve próbája megakadályozni a háború további kiterjedését – állítják berlini diplomáciai források.
Az észak-koreai katonák bevetése arra utal, hogy a háború globalizálódik, ezért Scholznak és Hszinek tisztáznia kell a konfliktus új dimenzióját – mondták a német fővárosban.
Trump visszatérése
Az aggodalmakat a szövetségesek már az APEC, az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés minapi limai csúcsértekezletén is felvetették.
Hszi Putyint és Kimet egyaránt partnerének tekinti az Egyesült Államok vezette világrend elleni küzdelemben.
A kínai vezetés nyilvánosan nem fűzött kommentárt az észak-koreai csapatok oroszországi bevetéséhez, ami a helyzet ismerői szerint annak a jele, hogy a kínai elnök elégedetlen lehet a megállapodással.
A Kim–Putyin-szövetség ugyanis azzal a kockázattal jár, hogy gazdasági nyomás nehezedik Kínára, ami egybeesik a Fehér Házba visszatérő Donald Trump fenyegetésével, aki új vámok bevezetését lengette be.
Ez aláássa Peking azon érvelését is, miszerint az Egyesült […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!