Nidia Montenegro mindennap órákon át lesi mobilja kijelzőjét. Arra vár, hogy végre beszélgetésre hívja az amerikai határrendészet, majd az interjú után eldőljön: menedékjogot kaphat-e az Egyesült Államokban.
Az 52 éves venezuelai nő attól tart, hogy nem kap időpontot Donald Trump hivatalba lépése, január 20. előtt. A megválasztott elnök már korábban bejelentette: felszámol egy sor olyan programot, amely lehetővé tette a bevándorlók legális belépését az Egyesült Államok területére – beleértve azt a kormányzati alkalmazást, amellyel Montenegro interjút kért a beutazási engedély megszerzéséhez.
Több ezer migráns, köztük a venezuelai nő sorsa is bizonytalan. Megkísérelhetik az illegális határátlépést, Mexikóban maradhatnak, vagy egyszerűen visszafordulnak.
Montenegro sokkal jobban retteg a Mexikóban tapasztalt erőszaktól, mint az otthonitól, amely hazája, Venezuela elhagyására késztette.
Traumában élek. Ha nem kapok időpontot az amerikai interjúra, hazatérek
– mondta a Reuters tudósítójának.
A hazatérést alaposan megnehezíti, hogy fogytán a pénze, még inkább retteg azonban a kartellektől, amelyek egyszer már elrabolták.
Hozzá hasonlóan tucatnyi migráns vallotta, hogy szívesebben utaznának hazájukba, ahonnan a szegénység, a munkanélküliség, a kilátástalanság vagy éppen a politikai válság üldözte el őket.
A minta túl kicsi a messzemenő következtetések levonásához. Nem tudni, hogyan reagálnak majd a migránsok Trump döntéseire, bár sok múlik a döntések részletein és megvalósításán.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!