Robert F. Kennedy Jr. felemelkedését az amerikai egészségpolitika leendő vezetőjévé a szkepticizmus és az orvosi intézményrendszerrel szembeni bizalmatlanság táplálta – azok a nézetek, amelyek világjárvány idején terjedtek el.
Az orvostudományban nem bízó emberek most egy új bajnokot ünnepelnek Washingtonban. A tudósok eközben azt próbálják kitalálni, hogyan tudták volna kezelni a világjárványt anélkül, hogy egy új populista mozgalmat indítottak volna el, amely veszélyezteti a közegészségügy intézkedéseit.
A korlátozások miatti lappangó szkepszis segített Kennedynek és „Make America Healthy Again” kampányának, hogy a bal- és jobboldalról egyaránt magukhoz vonzzák az embereket – azokat a szavazókat, akik az élelmiszerek, a víz és a gyógyszerek károsító hatásai miatt aggódtak. Sokan közülük osztották a vakcinákkal kapcsolatos kételyeket, és úgy érezték, hogy a szakértők figyelmen kívül hagyják aggodalmaikat, vagy tudatlannak tartják őket – írja a The Wall Street Journal.
Kennedy egyesítette a járványkorszak szkeptikusainak tömegét azokkal, akik régóta bizalmatlanok voltak a főáramú orvostudománnyal és az élelmiszeripari konglomerátumokkal szemben. Ez a tömeg is segített abban, hogy Donald Trump visszakerüljön a Fehér Házba. Azzal, hogy a megválasztott elnök Kennedyt jelölte az Egészségügyi és Szociális Minisztérium élére, az orvosi intézményrendszer az amerikai egészségpolitika felülvizsgálatára készülhet.
A világjárványt legyőző egészségügyi hatóságok aggódnak amiatt, hogy még inkább elveszítik a bizalmát azoknak az embereknek, akiknek megmentésén dolgoztak. Az orvosok, tudósok és közegészségügyi tisztviselők azt kérdezik maguktól, hogyan nyerhetik vissza ezt a bizalmat.
A tisztviselők attól tartanak, hogy Kennedy tudományosan nem bizonyított gyógymódokat fog népszerűsíteni, vakcinaszkeptikusokat nevez ki az oltási tanácsadó bizottságokba, és akadályozza a kormány fertőző betegségekkel foglalkozó hatóságait egy jövőbeli világjárvány esetén.
Kennedy arról beszélt, hogy ellenzi többek között az ételfestékeket és adalékanyagokat, a széles körben használt glifozát növényvédő szert, a magolajokat és a hozzáadott cukrot tartalmazó élelmiszereket. Orvosi hatóságok szerint nézeteinek egy része, mint például az ultra-feldolgozott élelmiszerekkel szembeni gyanakvása, tudományos szempontból megalapozott, míg más feltevései egyáltalán nem azok.
Nem igazán vettük figyelembe a következményeket. A világ nem csupán New York városából áll, sok olyan közösség van, ahol a vírus nem csapott le olyan keményen
– mondta Francis Collins, a Nemzeti Egészségügyi Intézetek korábbi igazgatója egy tavalyi rendezvényen.
Nem volt megfelelő kommunikáció
A hatóságok a betegség megállításának módjaira összpontosítottak, és nem vették figyelembe, hogy „ez valójában teljesen felborítja az emberek életét, tönkreteszi a gazdaságot, és sok gyereket távol tart az iskolától” – mondta Collins. Szerinte az Egyesült Államok összességében helyes megközelítést alkalmazott, de a hosszú távú következmények figyelmen kívül hagyása […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!