Sokk az autósoknak Németországban: országszerte két euró fölé ugrott a benzin ára – írta szerdai cikkében a Bild. Az üzemanyag-összehasonlító portálok adatai szerint az E5 és az E10 literenkénti ára több helyen már átlépte a lélektani határt. Azt írják, hogy a drágulás hátterében az iráni háború és a Hormuzi-szoros blokádja áll. A világ kőolajszállításának mintegy ötöde ezen a szűk tengeri útvonalon halad át.
Frankfurt am Main Németország ötödik legnagyobb városának belvárosában az E5 ára már elérheti a 2,08 eurót literenként, míg az E10-ért egyes kutaknál akár 2,02 eurót is elkérnek. Kiemelték, hogy a független benzinkutaknál még találni olyan árakat, amelyek 10 centtel a 2 eurós szint alatt maradnak.
Legutóbb az […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!