A Központi Nyomozó Főügyészség 2026. június 2-án, kedden több önkormányzatot érintő, összehangolt akciót hajtott végre az óbudai korrupciós ügyhöz kapcsolódó nyomozás részeként. A hatóságok több helyszínen tartottak kutatásokat, miközben több személy előállításáról és őrizetbe vételéről is döntöttek.
Az akció során előállították Őrsi Gergely II. kerületi polgármestert, valamint Molnár Zsolt volt MSZP-s országgyűlési képviselőt is, akinek letartóztatását kezdeményezi az ügyészség. A nyomozók kedden reggel megjelentek Őrsi Gergely lakhelyén, és a II. kerületi Polgármesteri Hivatalban, ahol nyomozati cselekményeket hajtottak végre.
Gór Csaba visszalép a PADME kuratóriumából
Az Index információi szerint Őrsi Gergely még nem engedték haza. Ezzel az értesülés megkerestük a Központi Nyomozó Főügyészséget, és válaszukban nem cáfolták az információt, igaz, nem is erősítették meg. A nyomozás további részleteiről egyelőre nem adtak tájékoztatást, a hatóságok ugyanakkor jelezték, hogy várhatóan csütörtökön közölnek további információkat.
Az ügyben megkerestük a II. kerületi önkormányzatot is, azonban a cikk megjelenéséig nem érkezett válasz.

Írásban megkerestük Gór Csabát is, aki lapunkkal azt közölte, hogy a nyomozó hatóság meghallgatta egy folyamatban lévő ügyben:
A velem szemben megfogalmazott gyanúsítást alaptalannak tartom, ezért ellene panasszal éltem. Ezt követően elengedtek.
Azt is kiemelte, hogy „16 éve szolgálom a kerületet tisztességesen, a jogszabályok maradéktalan betartásával, és ez a jövőben sem fog változni. Bízom benne, hogy mielőbb tisztázódik az igazság ebben az ügyben”, fogalmazott, majd az Indexnek bejelentetette, hogy felelős tisztségviselőként nem engedheti meg, hogy az eljárás az általa képviselt szervezetekre is hatással legyen: „egyeztetve az MNB új vezetésével, a vizsgálat lezárultáig visszalépek a PADME Alapítványban betöltött kurátori tisztségemtől.”
Azok is célkeresztbe kerültek, akik korábban számonkérték az ügyet
Az ügy a tavaly kirobbant óbudai korrupciós nyomozás folytatása, ennek keretében korábban gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették Kiss László III. kerületi polgármestert. A hatóságok gyanúja szerint önkormányzati parkfenntartási és városüzemeltetési szerződések körül történhettek visszaélések. Viszont a keddi akció nemcsak a nyomozás kiterjedtsége adja, hanem az is, hogy az előállítottak között több politikai oldal szereplői is feltűntek.
- A hatóságok intézkedései érintették Láng Zsoltot, a II. kerület korábbi fideszes polgármesterét és jelenlegi frakcióvezetőjét,
- Gór Csabárt, a Fidesz-KDNP kerületi frakcióvezetőjét,
- és Puskás Pétert, Óbuda fideszes képviselőjét és egykori alpolgármesterét is.
Külön figyelem irányul Gór Csabára, akit most írásban kerestünk. A politikus 2024 júniusában a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítványnál előbb a felügyelőbizottság elnöki posztját, majd kurátori tisztséget kapott. Az alapítvány neve az elmúlt években többször is előkerült a Magyar Nemzeti Bankhoz köthető, gazdálkodását érintő viták és visszaélések gyanúját felvető ügyekkel kapcsolatban.
Gór Csaba kinevezése azért is figyelemre méltó, mert az alapítvány a Matolcsy György vezette jegybanki időszakhoz kötődő ügyek miatt került a figyelem középpontjába, ugyanakkor a politikust már Varga Mihály, az MNB jelenlegi elnöke nevezte ki a tisztségekre.
Puskás Péter neve pedig azért érdekes, mert amikor 2024-ben őrizetbe vették Kiss Lászlót, éppen ő volt az, aki új választás kiírását követelte, nyilvánosan felszólította a polgármestert a lemondásra, kijelentve: „elfogadhatatlan, hogy a kerületet egy letartóztatott vezető […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/06/03/korrupcio-budapest-nyomozas-ugyeszseg-gor-csaba-orsi-gergely/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!