A Financial Times vezetője részletesen beszélt arról, hogyan építik be a mesterséges intelligenciát a szerkesztőségi munkába. Elmondta, hogy a legfontosabb alapelv szerint a újságírói tartalmakat továbbra is emberek, képzett újságírók és szerkesztők írják.
Az AI-t elsősorban történetek felkutatására, kibontására és a tartalmak prezentálására használják.
Fel szeretnénk gyorsítani a kísérletezés ütemét. Azt szeretném, ha több ilyen eszközt és a kísérletek eredményeit is megmutathatnánk az olvasóinknak
– nyilatkozta. A technológia gyakorlati alkalmazásáról Garrahan elmondta, hogy oknyomozó csoportjaik már használják az AI-t nagy adathalmazok feldolgozására.
Új szupererőt kaptak az újságírók
„Néhány olyan anyagot már publikáltunk, ahol a háttérben AI-t használtunk nagy adathalmazok feldolgozására és tisztítására” – árulta el Garrahan. Konkrét példaként említette az orosz munkaerőpiaci adatok elemzését, ahol
hőtérképeket tudtak készíteni a foglalkoztatás növekedéséről földrajzi helyzet szerint, ezáltal feltérképezve az orosz hadigazdaságot az AI segítségével.
A szakember beszélt arról is, hogy külön munkacsoportot hoztak létre az összetettebb számításokat igénylő újságírás területén. Ez a részleg AI-t és egyéb technikákat használ olyan történetek feltárására, amelyeket korábban nem tudtak feldolgozni.
A Financial Times digitális vezetője hangsúlyozta, hogy bár a szerkesztőségben már több területen alkalmazzák a mesterséges intelligenciát, minden esetben emberi ellenőrzésen megy keresztül a tartalom. Elmesélte, hogy az AI „középen” helyezkedik el, minden AI-folyamatot ember kezd el és fejez be.
Garrahan rámutatott, […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2024/11/16/ujsagiras-media-mesterseges-intelligencia-ai-financial-times/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!