2026. június 10., szerdaMa Margit napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
2026.06.10. Margit Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 307,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Szijjártó Péter felesége több mint 300 millió forintot vett ki cégéből, míg Orbán Viktor apja csaknem négyszer ennyit

Szijjártó Péter felesége több mint 300 millió forintot vett ki cégéből, míg Orbán Viktor apja csaknem négyszer ennyit

Többek között Szijjártó Péter felesége, Szijjártó-Nagy Szilvia, Orbán Viktor édesapja, Orbán Gáspár és Balásy Gyula, a Kontroll interjújában sírva vallomást tevő vállalkozó cége is közzétette az előző év beszámolóját vasárnap.

A dokumentumok szerint a Szijjártó-Nagy Szilvia tulajdonában lévő Interior Design Kft. – melynek se honlapja, se más nyilvános megjelenése – rendkívül sikeres – írja a 444. A tavalyi évhez képest van némi visszaesés, sorozatban két éve csökken a cég bevétele: a 2024-es 1,5 milliárd után tavaly 1,1 milliárd forint folyt be a kasszába.

A cégnek kevesebb kiadása volt: 898 millió után 672 millió forint. A cég kilenc alkalmazottjára azonban többet kellett fordítani, 92 helyett 106 milliót. A nyereség szintén alacsonyabb lett az előző évihez képest, 491 millió forint után 354 millió forint.

Szijjártó Péter felesége pedig osztalékként ki is vett 335 millió forintot. A cég alapítása óta eltelt bő 6 évben pedig összesen 2,3 milliárd forintot.

Orbán Viktor apjának jól megy a bányája

Orbán Viktor egykori miniszterelnök édesapjának két bányája is van. A nagyobbik, Dolomit Kft. 5,9 milliárd forintnyi bevételre tett szert, ami az ezt megelőző évi 6,5 milliárdhoz képest némiképp visszaesett, ami a nyereségességről szinte el sem mondható: a 2,68 milliárd után 2,6 milliárd forint nyereséget termelt, melyből 1,333 milliárd forintot vett ki osztalékként – jegyezte meg cikkében a 444.

A második cégének bevétele szintén visszaesett, a Gánt Kő Kft. a 2024-es 156,8 millió forintról 91,1 millió forintra esett vissza, egyéb bevételként 163,6 milliót könyveltek el. A profit az előző évhez képest a felére csökkent, 188 millió forint után 90 milliót hoztak össze.

A 85 éves bányatulajdonos így összesen 1,358 milliárd forint osztalékot vett ki cégeiből.

Nem volt osztalékfizetés Balásy Gyula cégeinél

A Balásy Gyula érdekeltségébe tartozó New Land Media árbevétele 84,8 milliárdról 100,5 milliárd forintra emelkedett, miközben nőttek a kiadások is. Az anyagjellegű ráfordítások 76,3-ről 90 milliárdra, a személyi költségek pedig 1,3 milliárdról 1,9 milliárd forintra. A cég adózott eredménye pedig nagyot esett, a 2024-es 9 milliárd után tavaly 2,3 milliárd forintra csökkent. Osztalékot azonban nem vettek ki a cégből – írja a HVG.

A Lounge Event profitja csaknem 10 milliárd forinttal nőtt: 9,4-ről 19,3 milliárd forintra emelkedett. Az árbevétel azonban 93,9 […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/06/01/osztalek-kifizetes-szijjarto-nagy-szilvia-orban-gaspar-balasy-gyula/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Svájcból jött haza a Tisza államtitkára, az Indexnek elárulta, mit hozott magával

A budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen rendezték meg az első Svájci–Magyar Innovációs Fórumot, amelyet Svájc …