A Samsung SDI Hungary a Göd-ÉRT Egyesület lakossági fórumán bejelentette: péntektől rendszeresen megosztja a független szakértők által végzett mérési eredményeket a vállalat Facebook-oldalán, majd hamarosan induló új honlapján is. Első kezdeményezésként a vállalat közzétette a 2026. május 26-án elvégzett zajmérés eredményeit.
Határérték alatti a zajterhelés
A zajmérések 2026. május 26-án 23:00 és május 27-én 00:30 között zajlottak, a legközelebbi zajtól védendő lakóterületeken, az alábbi megállapításokkal:
- A Zrínyi utca mentén lévő lakóépületek előtt a gyár által okozott zajterhelést az M2-es út gépjárműforgalmának szüneteiben vizsgálták.
- A Samsung SDI Hungary gödi akkumulátorgyárától származó zaj a mérési pontokon a vonatkozó határérték alatti volt, illetve az alapzajtól függetlenül nem volt meghatározható.
A zajmérési dokumentáció elérhető a Samsung SDI Hungary Facebook-oldalán – világított rá cikkében a Portfolio.
Párbeszédet folytatnak a gödi közösséggel
Paplanos Péter kommunikációs vezető a cég közleményében kiemelte: „A vállalat megállapodott a Göd-ÉRT Egyesület képviselőivel, hogy rendszeresen tartunk majd lakossági fórumot. A következő esemény három hónap múlva várható, és a témája a zajterhelés lesz.” Gerendeli Éva alelnök ezt megerősítve hozzátette:
„A Samsung SDI Hungary nyitott arra is, hogy meghallgassa a civilek javaslatait a mérések módjával és helyszínével kapcsolatban.”
A Göd-ÉRT Egyesület és a megjelent helyi lakók az eddigi párbeszéd hiányát nevezték az egyik legnagyobb problémának. Kammerer Zoltán gödi polgármester egy környezetvédelmi munkacsoport felállítását helyezte kilátásba, amibe az önkormányzat képviselőin kívül a civileket is bevonnák, így lehetőség lenne egy mindenki által elfogadott monitoringrendszer felállítására.
Miskolczi Orsolya, a TISZA országgyűlési képviselője kiemelte a mostani fórum fontosságát, és jelezte, nyomon követi majd a kilátásba helyezett munkacsoport munkáját.
A mostani fórum egy rendszeres egyeztetéssorozat első állomása volt. A Göd-ÉRT Egyesület tagjaival rendszeres lesz a szakmai egyeztetés, háromhavonta pedig lakossági fórumot tartanak.
Ezeken a fórumokon mindig egy-egy környezetvédelemhez kapcsolódó témát járnak körül, valamint a Samsung SDIHU beszámol az előző fórumon tett vállalások megvalósulásáról.
Az eseményeken a helyi civileknek lehetősége lesz arra is, hogy […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/06/03/god-samsung-akkumulatorgyar-meres-adatkozles-transzparencia/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!