2026. június 14., vasárnapMa Vazul napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
2026.06.14. Vazul Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 352,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 383,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Rendszeres adatközlést ígért, és nyilvánossá tette a mérési adatokat a gödi akkumulátorgyár

Rendszeres adatközlést ígért, és nyilvánossá tette a mérési adatokat a gödi akkumulátorgyár

A Samsung SDI Hungary a Göd-ÉRT Egyesület lakossági fórumán bejelentette: péntektől rendszeresen megosztja a független szakértők által végzett mérési eredményeket a vállalat Facebook-oldalán, majd hamarosan induló új honlapján is. Első kezdeményezésként a vállalat közzétette a 2026. május 26-án elvégzett zajmérés eredményeit.

Határérték alatti a zajterhelés

A zajmérések 2026. május 26-án 23:00 és május 27-én 00:30 között zajlottak, a legközelebbi zajtól védendő lakóterületeken, az alábbi megállapításokkal:

  • A Zrínyi utca mentén lévő lakóépületek előtt a gyár által okozott zajterhelést az M2-es út gépjárműforgalmának szüneteiben vizsgálták.
  • A Samsung SDI Hungary gödi akkumulátorgyárától származó zaj a mérési pontokon a vonatkozó határérték alatti volt, illetve az alapzajtól függetlenül nem volt meghatározható.

A zajmérési dokumentáció elérhető a Samsung SDI Hungary Facebook-oldalán – világított rá cikkében a Portfolio.

Párbeszédet folytatnak a gödi közösséggel

Paplanos Péter kommunikációs vezető a cég közleményében kiemelte: „A vállalat megállapodott a Göd-ÉRT Egyesület képviselőivel, hogy rendszeresen tartunk majd lakossági fórumot. A következő esemény három hónap múlva várható, és a témája a zajterhelés lesz.” Gerendeli Éva alelnök ezt megerősítve hozzátette:

„A Samsung SDI Hungary nyitott arra is, hogy meghallgassa a civilek javaslatait a mérések módjával és helyszínével kapcsolatban.”

A Göd-ÉRT Egyesület és a megjelent helyi lakók az eddigi párbeszéd hiányát nevezték az egyik legnagyobb problémának. Kammerer Zoltán gödi polgármester egy környezetvédelmi munkacsoport felállítását helyezte kilátásba, amibe az önkormányzat képviselőin kívül a civileket is bevonnák, így lehetőség lenne egy mindenki által elfogadott monitoringrendszer felállítására.

Miskolczi Orsolya, a TISZA országgyűlési képviselője kiemelte a mostani fórum fontosságát, és jelezte, nyomon követi majd a kilátásba helyezett munkacsoport munkáját.  

A mostani fórum egy rendszeres egyeztetéssorozat első állomása volt. A Göd-ÉRT Egyesület tagjaival rendszeres lesz a szakmai egyeztetés, háromhavonta pedig lakossági fórumot tartanak.

Ezeken a fórumokon mindig egy-egy környezetvédelemhez kapcsolódó témát járnak körül, valamint a Samsung SDIHU beszámol az előző fórumon tett vállalások megvalósulásáról.

Az eseményeken a helyi civileknek lehetősége lesz arra is, hogy […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/06/03/god-samsung-akkumulatorgyar-meres-adatkozles-transzparencia/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Kinevezték a Pénzügyminisztérium új helyettes államtitkárait és kabinetfőnökeit

Kármán András a hivatalos Facebook-oldalán jelentette be, hogy teljessé vált a Pénzügyminisztérium felső vezetői csapata. …