A pénzügyeink sokáig mégis az analóg világban ragadtak, hiszen ez a szektor az utolsók között reagált a digitalizációs trendekre. Mostanra viszont tektonikus mozgások zajlanak ezen a területen, aminek a folytatásában öt embernek különösen nagy szerepe lehet a közeljövőben is.
Nik Storonsky – a digitális bankolás élharcosa
A Revolut vezérének neve talán keveseknek ismerős, pedig 2022-ben 7,1 milliárd dolláros vagyonával a világ 500 leggazdagabb emberének egyike volt. A Revolut hazánkban is rendkívül népszerű: nagyjából 800 ezer felhasználója van.
A brit neobank a hagyományos bankok alternatívájaként pozicionálja magát. A kínálatban elérhető digitális banki szolgáltatásokat ügyfélbarát kialakítás, kedvező árazás és igényes megjelenés jellemzi. A Revolut példája épp ezért azt igazolja, hogy egy mobilbanki alkalmazás használata is lehet élvezetes.
Nem kis vállalást jelent ez, de láthatóan komolyan gondolják a dolgot, hiszen mára a szállásfoglalás és a biztosítások is szerepelnek a termékpalettán, hamarosan pedig a személyi kölcsönök és a jelzáloghitelek is egyre több piacon megjelennek majd. A Revolut által elindított pénzügyi forradalom joggal okoz álmatlan éjszakákat a hagyományos bankok vezetőinek.
Sebastian Siemiatkowski – az online vásárlás forradalmasítója
A hazánkban kevéssé ismert Klarna egy svéd fintech, amely elsősorban kamatmentes részletfizetési szolgáltatásaival – az úgynevezett BNPL-hitelekkel – került be a köztudatba. A vállalat vezérigazgatója, Sebastian Siemiatkowski tinédzserként még a Burger Kingben dolgozott egy barátjával. Másfél évtizeddel később viszont már olyan, általuk alapított vállalat élén találták magukat, amelynek értéke másfélszerese volt a Burger Kingének. A Klarna felemás tavalyi éve miatt ez már nincs így, de a fintech továbbra is egyike a legígéretesebb szereplőknek a szektorban.

A Klarna a kamatmentes részletfizetéstől indulva mára olyan online vásárlási szuperappot fejleszt, ahol minden egyéb teendőt egy helyen bonyolíthatnak le a felhasználók. A Klarna appban több millió terméket tekinthetnek át a felhasználók, megtalálhatják a legkedvezőbb árakat, kényelmesen tárolhatják digitális ajándékkártyáikat, és a vásárlásaikkal járó károsanyag-kibocsátást is semlegesíthetik.
A Klarna pont azt teszi az online vásárlással, mint a Revolut a bankolással: gyorsabb, egyszerűbb és élvezetesebb megoldást kínál. Nem csoda, hogy mostanra több mint 150 millióan mondtak igent a vállalat szolgáltatásainak igénybevételére.
Jamie Dimon – a bankóriást megújító vezető
Jamie Dimon 2006 óta ül a világ egyik legnagyobb bankja, a JPMorgan Chase vezérigazgatói székében. Dimon pénzügyi szektorban betöltött szerepét hatásosan érzékelteti, hogy többször beválasztották már a világ 100 legbefolyásosabb embere közé.
Vezetői stílusát a tökéletességre való törekvés, a kendőzetlen őszinteség és időnként a könyörtelenség jellemzi. Sok tisztelője van, amiért a hagyományos befektetési bankok közül a JPMorgan mutatja a legnagyobb nyitottságot az innovatív technológiák iránt. Tavaly például nagy port kavart a befektetők körében, hogy 12 milliárd dollárra növelték az éves technológiai büdzséjüket.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!