A nyílt levél aláírói szerint ráadásul a védett ár a leggazdagabbaknak kedvez, mert a lakosság leggazdagabb tíz százaléka mintegy tízszer annyi üzemanyagot fogyaszt, mint a legszegényebbek 10 százaléka, így előbbiek tízszer akkora támogatást kapnak, mint az utóbbiak. Ehelyett szerintük egy szociális támogatási rendszerre lenne szükség.
Tizenkét közgazdász nyílt levélben kérte a gazdasági és energetikai minisztert, hogy minél előbb vezesse ki az üzemanyagok védett árát, és emelje vissza a benzin jövedéki adóját az árkorlátozás előtti szintre, ármaximálás helyett pedig szociális kompenzációval segítse a rászorulókat.
A levél aláírói között szerepelt
- Csanádi Mária,
- Mellár Tamás és
- Inotai András, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktorai,
valamint
- Berezvai Zsombor,
- Köves Alexandra és
- Pogátsa Zoltán egyetemi docensek.
Aláírta továbbá
- Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke,
- Éltető Andrea,
- Halm Tamás,
- Kiss Veronika,
- Vékony András és
- Tömpe István volt MÁV-elnök is.
Mint írták,
az üzemanyagárstop és adócsökkentés félrevezeti a lakosságot, mivel azt a képzetet kelti, hogy a nemzetközi folyamatokat az állam mindig megállítja az […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!