2025. március 18., keddMa Sándor napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 366,00 Ft | CHF: 415,00 Ft
2025.03.18. Sándor Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 399,00 Ft | USD: 366,00 Ft | CHF: 415,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Nem bankolhatnak tovább Mészárosnál, megszűnik az osztrák szélsőjobboldali tévécsatorna

Hirdetés

Nem bankolhatnak tovább Mészárosnál, megszűnik az osztrák szélsőjobboldali tévécsatorna

Nem bankolhat tovább a Mészáros Lőrinc-féle MBH-nál, ezért megszűnik az AUF 1 nevű osztrák szélsőjobboldali, összeesküvés-elméleteket terjesztő tévécsatorna – írja a Profil.

Az AUF 1-ot 2021-ben alapította egy osztrák szélsőjobboldali aktivista, bizonyos Stefan Magnet, egy felmérés szerint a televízió a választásra jogosultak 10 százalékát éri el hetente.

A szélsőjobboldali FPÖ (Osztrák Szabadságpárt) rendszeresen ad interjút a csatornának. Magnet tagja volt annak az FPÖ-s delegációnak, amelyik 2016-ban együttműködési megállapodást írt alá Moszkvában Vlagyimir Putyin “Egységes Oroszország” pártjával.

Hirdetés

A tévé szerkesztői osztrák szélsőjobboldali körökből kerültek ki, de a radikális propaganda mellett összeesküvés-elméleteket is terjesztenek, például a rákkezelésről vagy a koronavírus-járványról.

Május 1-ig kell az AUF 1-nek új bankot találnia, hogy fogadhassa valahol az adományokat, amiből finanszírozza az újraindulását, különben be kell zárniuk a boltot. Az nem világos, hogy miért mondja fel az MBH Bank a tv számláját.

Egy ideje már nem találnak olyan bankot Ausztriában, ahol számlát nyithatnának, így jött képbe az MBH.

Az FPÖ és a Fidesz ideológiai szövetségesek, egy pártcsaládban vannak az Európai Parlamentben.

Forrás:
http://hvg.hu/gazdasag/20250313_Nem-bankolhatnak-tovabb-Meszarosnal-megszunik-az-osztrak-szelsojobboldali-tv#rss

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Vizsgálatokat készít elő a GVH, lecsapnának a trükköző boltokra

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) közleményében számol be arról, hogy 2023-ban végzett több átfogó gyorsított ágazati …