2024. december 14., szombatMa Szilárda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 409,00 Ft | USD: 390,00 Ft | CHF: 436,00 Ft
2024.12.14. Szilárda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 409,00 Ft | USD: 390,00 Ft | CHF: 436,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Mindent bukhat, aki ezt elmulasztja idejében megtenni

Hirdetés

Mindent bukhat, aki ezt elmulasztja idejében megtenni

Hiába írunk 2024-et, sokan még ma sem fordítanak kellő figyelmet a szellemi tulajdon védelmére, miközben ez a terület alapvető fontosságú része – kell(ene), hogy legyen – az előrelátó, tudatosan tervező gazdasági társaságok működésének. Ezen belül is hangsúlyos rész a védjegyek bejelentése és menedzselése, vagyis a védjegyportfólió kezelése, hiszen azok nagy mértékben hozzájárulnak a márkaérték megőrzéséhez, a versenytársaktól való megkülönböztetéshez, valamint a befektetői vonzerő és piaci érték növeléséhez.

Gyógyszeripar, média – és a többiek

Ugyanakkor egyre több reálgazdasági szereplő tisztában van a szellemi tulajdon védelmének jelentőségével. A best practice-ek nyomába eredve azzal a kéréssel fordultunk a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához (SZTNH), hogy megtudjuk, melyik az a top 10 Magyarországon jelenlévő vállalat, amely a legtöbb nemzeti védjeggyel rendelkezik. Hagyományos nagy magyar cégeket éppúgy találunk az élbolyban, mint multinacionális vállalatok hazai érdekeltségeit. Az Index érdeklődésére megküldött listát az SZTNH a 2023 év végén hatályos nemzeti védjegyjogosultak alapján állította össze. Megállapíthatjuk, hogy élen jár a gyógyszeripar, de hangsúlyos a média, az FMCG-szektor (fogyasztási cikkek), miközben észrevéteti magát a szeszesital-gyártás és a szerencsejáték is. Így fest a top 10:

  1. Richter Gedeon Nyrt (1104 nemzeti védjegy)
  2. Egis Gyógyszergyár Zrt. (978)
  3. Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (277)
  4. Mediaworks Hungary Zrt. (235)
  5. TV2 Média Csoport Zrt. (224)
  6. TEVA Gyógyszergyár Zrt. (197)
  7. Unilever IP Holdings B.V. (holland – 169)
  8. Zwack Unicum Nyrt. (155)
  9. Szerencsejáték Zrt. (153)
  10. The Procter & Gamble Company (amerikai, 151)

Bár sokak szerint a Zwack Unicum is gyógyszer, ha nemzeti védjegyekre célzó találós kérdésként tesszük fel, mi köti össze a több mint 230 éves múltra visszatekintő gyógynövénylikőr gyártóját a Richterrel, az Egisszel vagy a TEVA-val, nem biztos, hogy sokan tudnák a választ.

Hirdetés

Időutazás 130 éves védjegyekkel

Ha már a nagy múltú italgyártó, megnéztük azt is az SZTNH segítségével, hogy melyek a legrégebbi, ma is oltalommal bíró – és az oltalmat a bejegyzés óta szakadatlanul megőrző – hatályos nemzeti védjegyek. A képzeletbeli dobogón állókért a 19. század végéig kellett visszarepülnünk az időben:

a megoldás a fog- és szájtisztító szerekről ismert Odol, a budai természetes keserűvíz, az Apenta, illetve a generációk láz- és fájdalomcsillapítója, az Aspirin.

Csaknem 130 év távlatából már csak azért is szívesen idézi fel az ember az 1890-es évek végét, mert azt az időszakot Magyarországon gazdasági fellendülés és társadalmi átalakulás jellemezte, amely az Osztrák–Magyar Monarchia korszakában bontakozott ki. A ma is hatályos […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2024/11/14/magyarorszag-europai-unio-szellemi-tulajdon-vedjegy/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Figyelmeztetést adott ki a Nébih, visszahívtak egy szilveszteri slágerterméket

A minőségmegőrzési idő lejárta előtti romlás kockázata miatt a Müller Drogéria Magyarország Bt. visszahívta a …