A Makerspace vezetője szerint két fontos üzenete van a helynek: egy ilyen egyetemen technológiákról általában nincs vagy kevés gyakorlati tapasztalata van a hallgatóknak, a gyártástechnológiákról általánosságban lehet beszélni, de megtanulni, hogy hogyan lehet valamit megtervezni, hogyan lehet valamit létrehozni a gyakorlatban, arra már nincs lehetőség. „Általában ez azt is eredményezi, hogy téves elképzelései vannak az egyetemi polgároknak arról, hogyan is zajlanak a kreatív folyamatok.”
Érdekes és hasznos megtapasztalás, átélni és megtanulni, hogyan hozhatunk létre kézzelfogható tárgyakat. Annak ellenére, hogy a kurzusok témájukban kevéssé kapcsolódnak az egyetemi tananyaghoz, az élményszerű tanulási módszertan hasznos kiegészítője a képzésnek.
Másrészt a Makerspace-nek van egy nagyon hasznos üzenete: Élünk egy digitális világban, egy digitális zajjal, és mindenre nagyon kevés időt tudunk szánni, nagyon ideális, ha az ember képes kiszakadni ebből. Illetve nagyon jó, ha hús-vér emberek vesznek minket körül, és közösen alkotni tudunk” – tette hozzá Pap Dávid.
Mutatjuk a konkrét célt
Ezért hoztak létre tradicionális workshopokat, ahol iparművészeti eljárásokat el lehet sajátítani a könyvkötészettől egészen a hímzésig. Ráadásul a kurzusokon az oktatók és a diákok együtt dolgoznak, ez kiváló szocializációs lehetőséget ad. A Corvinus Gellért Campusán 16-féle workshopra lehet jelentkezni náluk: 3D modellezés, grafikai tervezés, divat, japán könyvkötészet, linómetszés, hímzés, kalligráfia, villanyszerelés, programozás, vizuális alkotások létrehozása AI-val, önállóan tervezett 3D nyomtatott tárgy, térbeliadat-vizualizáció, porcelán 3D nyomtatás.
Ezekhez előképzettség nem szükséges, hiszen az anyagot, a know-how-t és a gépeket is a makerspace-esek biztosítják. Egy digitális világban élünk, amiben körbevesz bennünket egy folyamatos digitális zaj, mindenre fajlagosan kevés időt számunk. Ideális kiszakadni ebből és közösen átélni az alkotás folyamatát.
A Makerspace 3D nyomtatás kurzusán konkrétan az a cél, hogy az eszközök használatát a résztvevők készség szinten megtanulják használni. Az egyéni tudás mellett a csoportos kreativitás és problémamegoldás fejlesztésére is koncentrálnak, önálló kurzus fejlesztésével.
Pap Dávid szerint a legtöbben hajlamosak vagyunk csak nézni, esetleg gondolkodás nélkül lemásolni mások kétkezi alkotási folyamatát, pedig a saját tervezés és megmunkálás […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2024/09/25/oktatas-corvinus-egyetem-3d-nyomtatas-technologia/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!