Sajtóinformációk szerint a Gazdasági és Energetikai Minisztérium energetikai államtitkárságának vezetését várhatóan Tótth András veheti át. A kinevezés a Portfolio értesülései szerint akár már a holnapi napon hivatalossá válhat. Az új minisztériumot Kapitány István vezeti, az energetikai államtitkárság a tárca egyik legfontosabb szakpolitikai területe lesz.
Tótth András pályafutását a Boston Consulting Group tanácsadócégénél kezdte, ahol hat éven át a magyar energetikai piac liberalizációján dolgozott. Ezt követően az E.ON Földgáz Trade Zrt. vezetésében vett részt igazgatósági tagként, elsősorban beszerzési stratégiákkal és piaci kockázatkezeléssel foglalkozva, majd az E.ON Solutions – ma E.ON Energiamegoldások – területén a vállalati energiahatékonysági projektekre koncentrált, ezután az MVM Zrt. stratégiai vezérigazgató-helyettese lett.
Jelenleg a 8G Energy Holding Zrt. vezető tisztségviselője, amely vállalatot a Biggeorge Holding és az Energy Independence Kft. alapította 2022 végén megújulóenergia-rendszerek fejlesztésére és energiahatékonysági piacra fókuszálva.
Kulcsszerepet […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!