Az oroszok által bevezetett szankciók olyan cégeket érintenek, amelyek olyan országokban székelnek, amelyek szankciókat vezettek be Moszkva ellen. Egyelőre nem világos, hogy ezeknek a büntetőintézkedéseknek milyen hatása lesz az európai gázszállításokra. Most egyértelműen az orosz nyersanyagokkal foglalkozó üzemeltetők, kereskedőcégek kerültek a célkeresztbe.
Putyin szerda este bemutatott rendelete szerint egyetlen orosz szervezet sem köthet üzleteket a listán szereplő vállalatokkal. A már meglévő megállapodásokból eredő kötelezettségeiknek sem tehetnek eleget.
Az orosz Interfax hírügynökség szerint ezek közé tartozik az EuRoPol Gaz lengyel gázvezeték-tulajdonos, a Gazprom Germania, valamint a Gazprom Germania huszonkilenc leányvállalata is, amelyek székhelyei Svájcban, Magyarországon, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Bulgáriában, a Benelux államokban, az Egyesült Államokban, Romániában és Szingapúrban vannak.
Az orosz gáztermelésen alapuló Germania tevékenysége a teljes gázkereskedelmi láncot lefedi a csővezetékes szállítástól a tároláson át a nagy- és kiskereskedők ellátásáig – a Reuters beszámolója szerint. A Gazprom a múlt hónapban magyarázat nélkül lemondott a cég tulajdonjogáról. A német energiahálózati szabályozó hatóság kénytelen volt átvenni az irányítást az ottani tevékenység felett, ebbe beletartozik Németország legnagyobb gáztárolójának üzemeltetése is az alsó-szászországi Rehdenben.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2022/05/12/haboru-orosz-ukran-konfliktus-szankciok-gazprom/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!