2026. június 17., szerdaMa Laura napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
2026.06.17. Laura Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 349,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 380,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Kapitány István elárulta, mire fordítana 1,4 milliárd eurót a Tisza-kormány

Kapitány István elárulta, mire fordítana 1,4 milliárd eurót a Tisza-kormány

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a közösségi oldalán arról posztolt, hogy az a csaknem 6000 milliárd forint, amelyet az Európai Unió felszabadít Magyarország számára, nem csak egy nagy szám, hanem „magyar családok, vállalkozások, települések és munkahelyek” jövője. Emellett arra is kitért, hogy egy olyan munkát is elkezdenek, amelyet az elmúlt tíz évben elmulasztottak:

A forrásokból 1,4 milliárd eurót fordíthatunk a magyar villamosenergia-hálózat fejlesztésére

– írta, hozzátéve, hogy a hálózat korszerűbb, erősebb és biztonságosabb lesz a fejlesztés után.

Kapitány szavai szerint több tízezer okosmérőt terveznek telepíteni országszerte, amellyel mind a háztartások, mind a vállalatok sokkal pontosabban és átláthatóbban követhetik majd nyomon a fogyasztásaikat. „A hálózat fejlesztése azért is kulcsfontosságú, mert így mintegy 5000 megawatt új megújuló energia kapcsolódhat be a magyar rendszerbe. Egyszerűbben: több nap- és szélerőmű, több tiszta energia, nagyobb energiabiztonság, több beruházás és új munkahelyek Magyarországon” – tette hozzá a miniszter.

Emellett kitért arra is, hogy a befektetők ebből látni és érteni fogják, hogy Magyarország egy zöldebb, modernebb és versenyképesebb gazdaság útjára lépett, így számításuk szerint újabb 1,5-2 milliárd eurós befektetések érkezhetnek Magyarországra. Véleménye szerint ettől Magyarország kevésbé lesz kiszolgáltatott, a gazdaság megerősödik, a vállalkozások versenyképesebbek lesznek, és hosszú távon az energia olcsóbb, tisztább és biztonságosabb lesz. 

Korábban Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter arról beszélt, hogy a hazahozott források egy részét HÉV- és InterCity-kocsik vásárlására, vasútfejlesztésre, valamint kollégiumi férőhelyek bővítésére és bérlakásprogramra fordítják.

(Borítókép: Kapitány István 2026. május 26-án. Fotó: Szollár Zsófi / Index) 

<mask id="mask0_48_165" style="mask-type:luminance" maskUnits="userSpaceOnUse" x="6" y="6" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/05/31/kapitany-istvan-gazdasagi-es-energetikai-miniszter-unios-forrasok-halozatfejlesztes-bejelentes/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Bóna Szabolcs bejelentette: felülvizsgálják a mezőgazdaság rendszerének működését

Bóna Szabolcs azt írta, hogy a vasárnapi rendkívüli vihar országszerte jelentős károkat okozott a szőlőültetvényekben, …