2026. április 12., vasárnapMa Gyula napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 376,00 Ft | USD: 322,00 Ft | CHF: 408,00 Ft
2026.04.12. Gyula Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 376,00 Ft | USD: 322,00 Ft | CHF: 408,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Integrálták a Digitális Állampolgárságot a K&H rendszereibe

Integrálták a Digitális Állampolgárságot a K&H rendszereibe

A K&H Bank ismét bebizonyította, hogy az innováció nem csupán egy jól hangzó hívószó a stratégiájukban, hanem a mindennapi ügyfélélmény alapja. 2026 tavaszától a bank ügyfelei a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) keretében elérhető mobilalkalmazást is használhatják azonosításra. Ez a lépés nemcsak gyorsabbá, hanem jelentősen biztonságosabbá is teszi az online ügyintézést − olvasható a sajtóközleményükben.

Az államilag hitelesített megoldás lényege, hogy a felhasználóknak nem kell többé jelszavakkal bajlódniuk. A belépéshez elegendő a mobiltelefonjukon futó DÁP alkalmazás, amely biometrikus adatokkal (például arcfelismeréssel vagy ujjlenyomattal) igazolja a személyazonosságot.

A DÁP-alapú azonosítás szinte a K&H teljes online ökoszisztémájában elérhetővé vált. Az ügyfelek az alábbi felületeken vehetik igénybe:

  • e-bank és e-posta szolgáltatások
  • vállalati webElectra felület
  • elektronikus postaláda
  • […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2026/03/27/bank-dap-penzugy-magyar-bank-digitalis-allampolgarsag/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Washington szerint az Európai Bizottság beavatkozik a magyar választásokba, felszólították Ursula von der Leyent

Az Egyesült Államok Kongresszusának több tagja levélben fordult Ursula von der Leyenhez, az Európai Bizottság …