Több mint 180 napja nem volt telitalálat az ötös lottó sorsolásán, így a jackpot összege mostanra 4,92 milliárd forintra emelkedett, ami a játék 67 éves történetének ötödik legnagyobb nyereménye – közölték a Szerencsejáték Zrt. sajtóosztályán. Érzékeltetve, hogy mekkora összeg ez, kiszámolták: a nyereményből mintegy 10 millió gombóc fagylalt ára is kitelne, vagyis a győztes megengedhetné magának, hogy minden magyar lakost meghív egy adag fagyira.
Ingatlan, tőzsde, műkincs?
Érthető okokból a nagynyertesek anonim kérdőívén azt még senki sem jelölte meg célként, hogy össznépi fagyizásra invitálná honfitársait, az ingatlanbefektetésekre a legtöbb szerencsés kezű ember viszont gondol. Sokan vennének persze részvényeket, kötvényeket, de a magyar gazdaságtól való függést csökkentve abban is van ráció, hogy a portfólió egy részét a nemzetközi piacokra helyezzük. Alternatív befektetésként szóba jöhet az arany vagy más nemesfémek, de ugyanígy műtárgyak, festmények is.
Néhány hete összeszedtünk öt dolgot, amire a lottóötös sem elég. Így hiába kerül a számlánkra hirtelen több milliárd forint, könnyen beletörhet a bicskánk egy New York-i penthouse-vásárlásba, mint ahogy a világ legnagyobb jachtjairól, így a History Supreme-ről is csak álmodozhatunk. Egy karibi sziget megvétele is kifoghat rajtunk, de a Real Madridot vagy a Manchester Unitedet sem kapjuk meg a mesés jackpotért. Az űrutazás sem a megfizethető kategória, hiába van a kezünkben a tökéletes szelvény, legfeljebb várhatunk a SpaceX vagy a Blue Origin Black Friday-akcióira.
Kérek egy lakást! Tíz lett, maradhat?
Visszatérve az ingatlanbefektetésekre, a Deloitte Property Index 24 európai országot vizsgáló felmérését segítségül hívva, megnéztük, a lottóötösből hol, mit ér a pénzünk az újépítésű lakások piacán. Mivel a kutatás is euróval számol, kezdjük azzal, hogy a 4,92 milliárd forint a hivatalos uniós fizetőeszközben kifejezve 12,53 millió euró. Ahogy azt a könyvvizsgáló-adótanácsadó cég jelezte:
az árszinteket tekintve Párizs vezető pozíciója 2023-ban is megingathatatlannak bizonyult. A francia fővárosban 14 900 eurót kértek el átlagosan egy új lakás négyzetméteréért, míg a második legdrágább város München (10 900 euró).
Vagyis aki az Eiffel-torony vagy a Louve közelségére vágyik, az ez alapján 840 négyzetméternyi új otthonra tehet szert Párizsban. Alapul véve azt, hogy a 2022-es magyarországi népszámlálás szerint a hazai lakások átlagos alapterülete 82 négyzetméter, a középértéknél maradva tíz ekkora méretű – éppen csak átadott – rezidenciában könnyedén berendezkedhetünk. A bajor fővárosban ugyanezekkel a paraméterekkel nagyobb ingatlanportfóliót halmozhatunk fel: az 1149 négyzetméteres összterület 14 darab 82 négyzetméteres lakás bezsákolását teszi […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!