Hankó Balázs elmondta, hogy 8 százalékkal csökkent az elmúlt évtizedekben az Európai Unió tudományos eredményessége, és a közösség lemaradt Kínához és az Egyesült Államokhoz képest.
Mindemellett azt is látjuk, hogy az 50 legnagyobb technológiai cégből csak négy van az Európai Unióban, és a kockázati tőke aránya is 5 százalékos
– fogalmazott, hozzátéve, hogy ez az arány az Egyesült Államokban 50 százalék, és a versenyképességi fordulathoz csökkenteni kell a kutatási hálózatok széttöredezettségét.
Szólt arról is, hogy miközben az unió lakosságának 24 százaléka él Közép-Európában, a kutatási forrásoknak csupán a 8 százaléka jut el ebbe a régióba, tehát csökkenteni kell az unió régiói közötti különbségeket a források tekintetében.
Hozzátette, hogy a magyar felsőoktatási modellben megduplázódott a doktori hallgatók, valamint a kutató-fejlesztők száma, megháromszorozódott az innovációs források mennyisége. „Azaz a magyar modellt ajánljuk ma is az Európai Unió figyelmébe” – hangsúlyozta Hankó Balázs az MTI tudósítása szerint.
Krausz Ferenc is előadást tartott
A rendezvényen előadást tartott Krausz Ferenc Nobel-díjas magyar fizikus, aki elsősorban arról beszélt, hogy a betegségek korai stádiumban történő kimutatásával nem csak az emberi élettartamot lehet megnövelni, hanem ezáltal több ember vonható be a termelésbe, ami a versenyképességet erősíti.
„A kutatás és az innováció területe […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!