2023. december 12., keddMa Árpád napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 381,00 Ft | USD: 354,00 Ft | CHF: 402,00 Ft
2023.12.12. Árpád Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 381,00 Ft | USD: 354,00 Ft | CHF: 402,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Ha ez Magyarországon történne, nem pedig Kínában, örömtáncot járnánk

Hirdetés

Ha ez Magyarországon történne, nem pedig Kínában, örömtáncot járnánk

A harmadik negyedéves kínai GDP-adat a várakozásoknál kedvezőbb, hiszen az elemzői konszenzus 4,5 százalék volt, ezzel szemben 4,9 bővülést ért el az ország. A negyedéves alapú növekedés is gyorsult, az előző negyedéves 0,5 százalékról 1,3 százalékra, ugyanakkor az éves növekedési ütem az előző negyedévben még 6,3 százalék volt.

Jelen gazdasági helyzetben Magyarországon vagy az Európai Unióban örömtáncot járnánk egy 4,9 százalékos növekedési adattól

Hirdetés

– világított rá az Indexnek Regős Gábor, hiszen a magyar gazdaság teljesítménye éves alapon csökkent a második negyedévben, míg az Európai Unióé is csak minimálisan, 0,4 százalékkal emelkedett. 

A Makronóm Intézet vezető elemzője ugyanakkor rávilágított, hogy Kínában egy 4,9 százalékos növekedés nem számít kiugrónak, sőt, néhány éve még a 6 százalékos növekedési adat is alacsonynak számított. A növekedésen belül kedvezően alakult az ipari termelés és a kiskereskedelem, szeptemberben előbbi 4,5, míg utóbbi 5,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Ugyanakkor az export helyzete már nem ennyire vidám, a kivitel dollárban számított értéke szeptemberben 6,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, bár augusztusban a visszaesés ennél nagyobb, 8,8 százalék volt.

Még nem az igazi, de már kezd helyreállni

A kínai gazdasági teljesítmény növekedése és a kiskereskedelem bővülése mindenképp kedvező jel. A kiskereskedelmet tekintve korábban voltak ennél jóval magasabb, két számjegyű várakozások is, hiszen a pandémiához kapcsolódó korlátozások feloldása Kínában csak későn kezdődött meg.

Helyreállásról még korai lenne beszélni, de elkezdődött a folyamat

– jelezte lapunknak Regős, hozzátéve, hogy bár a növekedési számok önmagukban szépek, a pandémia utáni helyreállás a vártnál lassabb. A közgazdász rámutatott, hogy szintén óvatosságra adhat okot az ingatlanpiac helyzete, ahol a hitelből történő, erőltetett bővülés, továbbá a csökkenő ingatlanárak nyomán csődhullám indult be, ez pedig az

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2023/10/25/kina-gdp-magyarorszag-usa-makronom-intezet-regos-gabor/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Milliókra perli egy nő Paul McCartney lányát egy baleset miatt

A 31 éves Chloe Mickelborough azt állítja, hogy a Stella McCartney olaszországi bemutatótermében történt esése következtében …