2024. december 2., hétfőMa Melinda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 414,00 Ft | USD: 393,00 Ft | CHF: 444,00 Ft
2024.12.02. Melinda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 414,00 Ft | USD: 393,00 Ft | CHF: 444,00 Ft
Kezdőlap / Gazdaság / Gazdagabbak szerettek volna lenni a magyarok, ehelyett csúnyán befürödtek

Hirdetés

Gazdagabbak szerettek volna lenni a magyarok, ehelyett csúnyán befürödtek

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és Pogátsa Zoltán közgazdász beszélgetése az Economx Exclusive-ban számos témát érintett.

Az első rész ad egy rövid történelmi hátteret, hogyan is jutott el a magyar gazdaság a rendszerváltástól a 2008-2009-es pénzügyi válságig, a devizahitelezés bukásáig, valamint arról, hogy mi formálta a rendszerváltás utáni magyar gazdasági modelleket.

A devizahitelezés, mint eredendő bűn

A kormányváltással 2002-től újabb modellváltás következett: Nagy Márton szerint az új kormány ténykedése 2008-2009-ben lényegében véget is ért a Lehman Brothers csődjével – az Egyesült Államok legnagyobb bankcsődjét követően világszerte beszakadtak a piacok, amit Magyarországon csak tetézett egy „nagyon nagy hiba”, a devizahitelezés hibája.

Hirdetés

Ebben a nagy és extenzív növekedésben, a jelentős tőkebeáramlásnak és a javuló foglalkoztatásnak köszönhetően 

az emberek szerettek volna egyre gazdagabbak lenni, de mivel ehhez nem volt elég a bérük, így hitelt vettek fel.

Mivel a kamatláb viszonylag magas volt, az árfolyam pedig viszonylag erős, ezért lényegében mindenki azt gondolta, hogy „a deviza milyen jó, hiszen úgy sem fog leértékelődni a forint”. Nagy Márton szerint „ezt hívják eredendő bűnnek”.

<iframe width="780" height="439" […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/gazdasag/2024/11/24/nagy-marton-pogatsa-zoltan-ngm-economx-interju-devizahitelek/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Szijjártó Péter ismét Moszkvában tárgyalt, Szergej Lavrovval is egyeztetett

„Az amerikai adminisztráció döntése a Gazprombank szankciós listára helyezéséről nehéz helyzetbe hozza az orosz energiaforrásokat …