António Vicente a közelmúltban megjelent Draghi-jelentésre hivatkozott, amely rávilágít Európa és versenytársai közötti versenyképességi szakadékra.
A termelékenységi különbség teljes egészében a technológiai szektorból ered
– véli António Vicente, aki szerint az egyetlen megoldás, ha „jó irányba” fektetünk be. A jelentés szerint körülbelül 800 milliárd eurónyi új befektetésre van szükségünk egy évtized alatt, amelynek 80 százaléka a magánszektorból kell hogy érkezzen. Ez a hatalmas összeg hozzávetőleg az uniós GDP 5 százalékát teszi ki.
Európa vezető szerepet tölthetne be az AI-fejlesztésben
Az Index kérdésére az Európai Beruházási Alap (EIF) egyik képviselője elmondta, hogy Európa jelentős előnnyel rendelkezik a mesterséges intelligencia területén dolgozó mérnökök számát tekintve. Az öreg kontinensen egy főre számítva 30 százalékkal több AI-mérnök dolgozik, mint az Egyesült Államokban.
Ez az előny háromszoros Kínához képest, ami új lehetőségeket nyit az európai technológiai szektor előtt
– fogalmaztak az Indexnek a rendezvényen. Hozzátették, hogy a technológia növeli a munkaerő hatékonyságát, és így a GDP-növekedéséhez is hozzájárulhat.
Idén nyáron Nagy Márton ismertette hazánk mesterséges intelligenciára (AI) vonatkozó céljait, habár az ehhez szükséges pénzügyi forrásokról nem beszélt:
- 2030-ra 15 százalékot érjen el az AI-hoz köthető, az AI által kiváltott GDP-bővülés;
- az AI segítségével 26 százalékkal emelkedjen a KKV-k termelékenysége;
- és 1 milliót érjen el az AI-hoz kötődő munkahelyek száma.
Ennek érdekében a magyar kormány az AI-jal kapcsolatos figyelemfelkeltő programok szervezése mellett külön
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!